درخشش یک نمایش عروسکی ایرانی در جشنواره بین‌المللی تئاتر عراق

درخشش یک نمایش عروسکی ایرانی در جشنواره بین‌المللی تئاتر عراق

نمایش عروسکی «درخشنگ» به نویسندگی و کارگردانی علی‌رضا آقایی، موفق به دریافت دو جایزه از هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان کشور عراق شد.

کد خبر : ۱۲۶۸۵۶
بازدید : ۱۷۷۹

در آیین پایانی این رویداد هنری جایزه بهترین کارگردانی به علی‌رضا آقایی و جایزه بهترین طراحی و ساخت عروسک به بهناز مهدیخواه اهدا شد.

هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان کشور عراق با حضور کشور‌های ایران، الجزایر، تونس، ترکیه، برزیل و عراق برگزار شد.

درخشنگ قصه درخت سیبی است که صلح و آرامش را با کمک بچه‌ها برقرار می‌کند. این نمایش به شیوه تاپ‌تیبل و تئاتر کاغذی با تلفیق انیمیشن اجرا می‌شود.

این نمایش که از تولیدات مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۸ است، پیش‌تر نیز در جشنواره‌هایی همچون هفدهمین جشنواره بین‌المللی مبارک، هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ایشارا هندوستان و بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بورسای ترکیه حضور داشته است.

درخشنگ تاکنون توانسته است عنوان بهترین نمایش‌نامه ایرانی به انتخاب بخش منتقدان را کسب کند. همچنین از سوی نمایشگران عروسکی ایران در جشن اردیبهشت تئاتر سال ۱۳۹۸ از کارگردان این نمایش قدردانی شد.

محمد اکبریان، شیما دل‌هنر، محمدامین بازوند، مهرداد رضایی، حسنا صندوق‌آبادی و بهناز مهدیخواه به عنوان بازیگر و عروسک‌گردان در این نمایش حضور دارند.

سایر عوامل این نمایش عروسکی عبارتند از: دستیار کارگردان: محمد اکبریان، آهنگساز: آرش سلگی، شاعر: محمدرضا رستم‌پور، مشاور هنری، طراح و سازنده عروسک: بهناز مهدیخواه، طراح پوستر: فاطمه الماسی، انیماتور: امیر رشیدی‌فر و طراح صحنه: علی‌رضا آقایی.

هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان عراق از ۲۰ تا ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ در شهر کربلا برگزار شد.

منبع: خبرآنلاین

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید