کشف مقبره‌ای دونفره در چین با یک «پُل ابدیت»

کشف مقبره‌ای دونفره در چین با یک «پُل ابدیت»

مردمان سلسله‌ی مینگ به این نتیجه رسیده بودند که می‌توانند اوقات بیشتری را با شریک عاطفی‌شان سپری کنند، حتی پس از مرگ.

کد خبر : ۱۲۵۸۷۶
بازدید : ۱۴۸۹

فرادید | باستان‌شناسان مقبره‌هایی دونفره‌ای را در استان هونان چین کشف کرده‌اند که قدمت آن‌ها به بیش از ۴۰۰ سال قبل می‌رسد. محققان بر این باورند که این مقبره‌ها در زمان حیات سلسله‌ی مینگ ساخته شدند؛ دوره‌ای از سال ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴، تحت حاکمیت جو یوان‌جانگ.

به گزارش فرادید؛ در این دوره، نفوذ چین هم از نظر فرهنگی و هم از نظر سیاسی بر همسایگان منطقه‌ای بالا بود و هنر‌های تزیینی، سفالگری، برنزکاری و دستاورد‌های هنری پررونق بودند. این قبر دونفره هم متعلق به همین دوران است.

کشف مقبره‌ی باستانی با پل ابدیت در چین

(عکس‌برداری مادون قرمز نوشته‌هایی را روی دیوار مقبره آشکار کرد که بدون این تکنیک قابل خواندن نبودند)

متخصصان باستان‌شناس گفته‌اند که این مقبره نخستین مقبره دیواری یافت‌شده در این منطقه است که درون آن با نقاشی‌هایی از گل‌ها و طبیعت آراسته شده است. اگرچه این مقبره‌ها حالا خالی هستند (احتمالاً به دست سارقان در قرون گذشته)، محققان از فناوری تصویربرداری مادون‌قرمز استفاده کردند تا ببینند روی دیوار‌ها چه چیز‌هایی کشیده شده است.

نتیجۀ این بررسی واقعا جالب بود. عباراتی از قبیل: مملو از طلا و یشم، عمر طولانی و ثروت، پسران و نوه‌های ذکور و القاب اشرافی روی دیوار‌های پشت قبر نقاشی شده است. محققان با توجه به اندازه و شکل قبور، همین‌طور موضوعات نقاشی‌شده درون آنها، معتقدند افراد مدفون در این قبور از جایگاه اجتماعی بالایی برخوردار بوده‌اند.

کشف مقبره‌ی باستانی با پل ابدیت در چین

اما این ویژگی‌ها به تنهایی موجب خاص شدن این اکتشاف نشده است. بین دو اتاقک مقبره، حفره‌ای ایجاد شده که دو فضای باز را به هم متصل می‌کند. محققان می‌گویند نام این حفره «پل ابدیت» است. در چین باستان، «پل ابدیت» راهی برای با هم ماندن یک زوج حتی پس از مرگ‌شان بود. این حفره نویدبخش یک زندگی بهتر پس از مرگ بود. به گفته‌ی محققان، این مقبره آخرین مکان آسایش یک زوج بوده است.

مترجم: زهرا ذوالقدر

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید