تصاویری باورنکردنی از مومیایی های سالم یک خانواده هشت نفره اسکیمو در گرینلند

تصاویری باورنکردنی از مومیایی های سالم یک خانواده هشت نفره اسکیمو در گرینلند

تصاویر بسیار واضح این مومیایی ها نشان می دهد که پوست، مو، ابروها و حتی ناخن های این مومیایی ها کاملاً سالم بوده و برای آماده کردنشان به منظور شکار کردن در جهان دیگر با دقت در درون پوست حیوانات پیچیده شده اند. باستان شناسان بر این باورند که این خانواده در حدود سال ۱۴۷۵ میلادی درگذشته و مومیایی شدن تصادفی آن ها در نتیجه دمای بسیار سرد و یخبندان منطقه بوده است.

کد خبر : ۱۳۴۶۶۱
بازدید : ۵۹۴۰

تصاویری از مومیایی های نسبتاً سالم یک خانواده هشت نفره اسکیموهای معروف به «اینویت» (Inuit)، از جمله یک پسربچه ۶ ماهه، که به مدت ۵۰۰ سال در درون یخ ها منجمد شده بودند متنشر شده است.

جنازه یخ زده سه خواهر همراه با سه دختر و پسران ۴ ساله و ۶ ماهه خود در اردوگاه متروکه کیلاکیتسوک (Qilakitsoq) که در شبه جزیره نوسواک در گرینلند واقع شده و به شکلی باورنکردنی حفظ شده اند پیدا شده است.

دو شکارچی باقرقره به نام های هانس و جوکوم گرونوولد این گروه را در سال ۱۹۷۲ در غاری کم عمق در زیر یک برون زدگی صخره ای یافتند و به دلیل تازه بودن جنازه ها، موضوع را به پلیس اطلاع دادند.

53

تصاویر بسیار واضح این مومیایی ها نشان می دهد که پوست، مو، ابروها و حتی ناخن های این مومیایی ها کاملاً سالم بوده و برای آماده کردنشان به منظور شکار کردن در جهان دیگر با دقت در درون پوست حیوانات پیچیده شده اند. باستان شناسان بر این باورند که این خانواده در حدود سال ۱۴۷۵ میلادی درگذشته و مومیایی شدن تصادفی آن ها در نتیجه دمای بسیار سرد و یخبندان منطقه بوده است.

54

شش زن و دختر یافت شده دارای تتوهایی روی پیشانی و چانه خود بودند. در فرهنگ اسکیموهای اینویت، در صورت مرگ مادر، فرزندانش را نیز با او دفن می کردند حتی اگر زنده بودند تا بدین ترتیب انتقال خانواده به آرامی و به صورت دسته جمعی به دنیای دیگر صورت پذیرد.

55

در آن دوران دفن کردن نوزادان زنده همراه با مادر فوت کرده آن ها برای اینکه مرگی دردناک به خاطر گرسنگی را تجربه نکنند بسیاری شایع بوده است. محققان بر این باورند که تمامی این زنان به دلایل طبیعی مانند سنگ کلیه، خفه شدن یا وضعیت نامناسب جسمانی درگذشته اند.

56

سه خواهر بزرگسال حدود ۵۰ ساله بوده و سه دخترشان نیز بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشته اند. همچنین باستان شناسان بر این باورند که پسربچه ۴ ساله این جمع به سندرم داون مبتلا بوده و دفن کردن زنده کودکانی با بیماری ها و مشکلات مادرزادی در آن دوران نیز مرسوم بوده است.

57

در کل ۷۸ تکه لباس تهیه شده از پوست شیرهای دریایی و گوزن شمالی نیز به تن این خانواده بوده که باعث شده اند فرآیند مومیایی شدن به شکلی طبیعی رخ دهد.

دمای بسیار سرد منطقه گرینلند باعث شده که حتی پوست و ناخن های این خانواده نیز به خوبی حفظ شده و از بین نرود. برای اینکه این مومیایی ها همچنان سالم باقی بمانند دمای اطراف آن ها باید کمتر از صفر درجه سانتیگراد باشد.

58

منبع: روزیاتو

۱۳
نظرات بینندگان
  • ناشناس ارسالی در

    در‌مورد‌مومیایی‌اسکیموها‌باید‌عرض‌کنم‌مرغ‌یخ‌زده‌بعد‌هزاران‌سال‌آمان‌از‌دست‌امدمیزاد‌🤲🏻پناه‌بر‌قیّوم

تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید