(تصویر) «سلاح» سه‌ هزارساله‌ای که غواصان در اعماق این دریاچه پیدا کردند

(تصویر) «سلاح» سه‌ هزارساله‌ای که غواصان در اعماق این دریاچه پیدا کردند

سه غواص در حال شنا در دریاچه‌ای شفاف در ایتالیا بودند که در میان صخره‌هایی در عمق 24 متری آب چیزی توجهشان را جلب کرد.

کد خبر : ۱۶۲۱۶۷
بازدید : ۵۱۲

فرادید| رسانۀ خبری ایتالیایی VeronaSera گزارش داد که غواصان بعد از مشاهدۀ این شیء آن را از آب بیرون آوردند و بعد از بررسی‌ها خیلی زود معلوم شد که آن‌ها یک سلاح باستانی پیدا کرده‌اند. مدرسه غواصی گاز بارولینو گفت که سه غواص این مدرسه این شمشیر عصر برنز را در عمق دریاچه گاردا پیدا کردند. غواصان بلافاصله این اثر را به یک گروه باستان‌شناسی دولتی در ورونا دادند و کارشناسان تشخیص دادند که قدمت این سلاح به اواخر قرن سیزدهم قبل از میلاد برمی‌گردد؛ یعنی حدود 3300 سال قبل.

به گزارش فرادید؛ مدرسه غواصی عکس‌هایی از شمشیر را در یک پست اینستاگرامی در 17 نوامبر به اشتراک گذاشت. به گزارش VeronaSera، این سلاح تقریباً 18 اینچ طول دارد و تیغۀ آن نسبتاً کوتاه به حساب می‌آید. این یک کشف نادر برای ایتالیا است، اما اکتشافات مشابهی در سایر نقاط اروپای مرکزی و منطقه بالکان انجام شده است.

2

گارداپُست، یکی دیگر از رسانه‌های محلی، گزارش داد که کارشناسان معتقدند این شمشیر به عنوان نوعی پیشکش آیینی در دریاچه افکنده شده است؛ عملی که در عصر برنز معمول بوده و اشیاء نسبتا با ارزش را گاهی به عنوان قربانی یا پیشکش به درون رودخانه‌ها یا دریاچه‌ها می‌انداختند.

به گزارش این پایگاه خبری، مقامات گفتند که منطقه‌ای که شمشیر در آن کشف شد نزدیک مسیری است که چندین سنگ‌نگارۀ باستانی نیز در آن یافت شده است. این تصاویر شامل سلاح‌هایی است شبیه به آنچه در دریاچه کشف شده است.

5

غواصانی که شمشیر را در دریاچۀ گاردا پیدا کردند

وروناسِرا گزارش داد که باستان‌شناسان اکنون در حال بررسی برای تعیین محل ساخت این سلاح هستند؛ حدس آن‌ها این است که یک مرکز تولید باستانی سلاح‌های فلزی احتمالا در یک شهر مجاور وجود داشته است. دریاچه گاردا در شمال ایتالیا و در 80 مایلی غرب ونیز قرار دارد.

۳
نظرات بینندگان
سایر رسانه ها
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید