اسناد مالکیت تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد

اسناد مالکیت تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اعلام این خبر گفت: در راستای تثبیت و صدور اسناد مالکیت اماکن تاریخی و میراث فرهنگی استان فارس و با همت ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان‌های مرودشت و فیروزآباد اسناد مالکیت کاداستری مجموعه میراث جهانی تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد.

کد خبر : ۱۷۹۶۴۲
بازدید : ۱۸۳

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس از صدور اسناد مالکیت مجموعه میراث جهانی تخت جمشید و اثر جهانی کاخ اردشیر بابکان خبر داد.

غلامرضا کیانی، ۱۲ اسفندماه با اعلام این خبر گفت: در راستای تثبیت و صدور اسناد مالکیت اماکن تاریخی و میراث فرهنگی استان فارس و با همت ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان‌های مرودشت و فیروزآباد اسناد مالکیت کاداستری مجموعه میراث جهانی تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد.

وی تصریح کرد: محدوده مجموعه میراث جهانی تخت جمشید پس از زمین مرجع شدن توسط شرکت طرف قرارداد و جانمایی و تطبیق آن با پلاک‌های مجاور توسط همکاران اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان مرودشت و پیگیری‌های این اداره در نهایت منجر به صدور سند مالکیت این اثر جهانی شد.

کیانی اظهار کرد: همچنین پس از دریافت تقاضا و ارائه نقشه میراث جهانی کاخ اردشیر بابکان، بررسی و تنظیم صورتجلسه کارشناسی توسط کارشناسان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان فیروزآباد منجر به صدور سند مالکیت کاداستری این اثر تاریخی شد.

به نقل از روابط عمومی ثبت اسناد و املاک فارس، مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به اهداف تحولی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مسیر تثبیت مالکیت‌ها و قرار گرفتن فارس در مثلث طلایی گردشگری کشور افزود: در همین راستا تسریع در صدور اسناد مالکیت اماکن مذهبی و تاریخی استان را در دستور کار داریم.

منبع: ایسنا

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید