(تصاویر) ۱۰ ترند زیبایی عجیب دوران گذشته که شما را شوکه می‌کنند

(تصاویر) ۱۰ ترند زیبایی عجیب دوران گذشته که شما را شوکه می‌کنند

در اینجا برخی از عجیب‌ترین‌ ترندهای زیبایی گذشته را با هم مرور می‌کنیم.

کد خبر : ۱۸۹۷۹۲
بازدید : ۷۱

گاهی اوقات وقتی به ترند‌های مد فعلی نگاه می‌کنیم می‌گوییم «در گذشته اوضاع بهتر بود». اما اگر کمی عمیق‌تر در ترندهای قرون گذشته غوطه‌ور شوید بعید است که بخواهید زمان را به عقب برگردانید.

در اینجا برخی از عجیب‌ترین‌ ترندهای زیبایی گذشته را با هم مرور می‌کنیم.

98_11zon

مرطوب کردن پوست با عرق گلادیاتورها

زنان اشرافی روم باستان از ترکیب عرق گلادیاتورها با روغن زیتون به عنوان اکسیر جادویی مراقبت از پوست استفاده می‌کردند که رنگ پوست را بهبود می‌بخشید.

99_11zon

ابروی به هم پیوسته

یونانیان باستان ابروهای به هم پیوسته را ترند کردند و اگر زنی ابروی پیوسته نداشت از موی مصنوعی مخصوص ساخته‌شده از موی بز استفاده می‌‌کرد.

 

100_11zon

ابروهای رنگارنگ

در قرن دوم تا سوم در چین، ابروهای رنگی مد شد. در آن زمان امپراتور به همسران خود دستور می‌داد تا ابروهایشان را به رنگ آبی درآورند. زنان برای اجابت خواسته همسر خود، ابروی طبیعی خود را می‌تراشیدند و سپس با استفاده از جوهر خارجی گران‌قیمت آبی برای خود ابروهای جدید می‌کشیدند.

101_11zon

ظاهر کودکانه

در اواخر قرن چهاردهم، در زمان ملکه ایزابو باواریا، پیشانی‌های بلند و گردن‌های قومانند بسیار مد شدند. برای رعایت این استانداردهای زیبایی، زنان اروپایی پیشانی و گردن خود را می‌تراشیدند و ابروهایشان را برمی‌داشتند. ایده پشت آن شبیه شدن به سر نوزاد بود که باعث می‌شد زنان «پاک و معصوم» جلوه کنند.

102_11zon

موهای بلوند

به لطف فرانچسکو پترارک، شاعر و اندیشمند ایتالیایی و منبع الهامش، لورا، که در اشعارش او را به عنوان الگوی زیبایی و فضیلت ستایش می‌کرد، موهای بلوند در قرن پانزدهم مد شد. بنابراین زنان شروع به رنگ کردن موهای خود به رنگ طلایی کردند؛ فرآیندی که در آن زمان چند روز طول می‌کشید تا به نتیجه برسد.

103_11zon

کرست‌های سفت و تنگ

کرست‌ها از عصر برنز برای زنان ساخته شدند اما طبق منابع مختلف، در قرن ۱۵ یا ۱۶ بود که در اروپا ظهور پیدا کردند. کرست در زمان سلطنت کاترین دو مدیچی محبوبیت خاصی پیدا کرد تا دور کمر زنان را تا ۳۰ سانتیمتر کاهش دهد.

104_11zon

خالکوبی در ناحیه دکلته

در قرن هفدهم لباس‌های زنانه یقه‌های برجسته‌ و بازی داشتند که حتی مدگرایان مدرن نیز ممکن است آنها را بیش از حد لختی بدانند. با این حال،‌ زنان آن زمان نه تنها با پوشیدن چنین لباس‌هایی راحت بودند، بلکه برای برجسته کردن پوست ظریف و نازک خود، رگ‌های این ناحیه از بدن خود را با رنگ آبی خالکوبی می‌کردند.

105_11zon

پوستی به سفیدی برف

مد بودن پوست بسیار سفید در قرن ۱۸ انگلستان به اوج خود رسید. برای آنکه پوست تا حد امکان سفید شود، زنان گاهی از موارد عجیب و غریب مانند پهن خشک‌شده اسب استفاده می‌کردند. اما خطرناک‌ترین آنها سرب بود که برای سفید کردن صورت استفاده می‌شد.

106_11zon

ایمپلنت دندان

مردم دوره جرج کارهای واقعاً دردناکی با دندان‌های خود انجام می‌دادند. آنها برای آنکه ظاهر سفید اشرافی داشته باشند از پودری استفاده می‌کردند که جزء اصلی آن اسید سولفوریک بود. واضح است که این پودر دندان‌ها را بیشتر خراب می‌کرد.

اما مشتریان ثروتمند دندان‌پزشکان در آن زمان می‌توانستند به اصطلاح «ایمپلنت» خریداری کنند. در این روش دندان اهدایی در حفره خالی قرار می‌گرفت و با سیم متصل می‌شد.

107_11zon

ناخن‌های بسیار بلند

در چین ناخن‌ بلند تا چندین قرن مد بود و دلیل آن کاملاً غیرمعمول بود. ناخن‌ بلند نشان می‌داد که صاحب آن بسیار ثروتمند است زیرا نیازی ندارد با دستان خود کاری انجام دهد.

در زمان سلسله چینگ، که تقریباً ۳۰۰ سال (تا آغاز قرن بیستم) بر کشور حکومت کرد، این مد به اوج خود رسید و طول ناخن‌های برخی از افراد طبقات بالا به ۲۵ سانتیمتر می‌رسید.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید