روش‌هایی برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات

روش‌هایی برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات

متاسفانه بعد از اتمام تعطیلات کمر شلوار بسیاری از افراد برایشان تنگ می‌شود و مجبور می‌شوند برای جبران افزایش وزنی که در تعطیلات داشته اند رژیم بگیرند.

کد خبر : ۱۲۶۳۵۲
بازدید : ۳۲۳۲

ایام تعطیلات بخش مورد علاقه همه در طول سال است. هم می‌توانید با عزیزانتان دیدار کنید هم خبری از درس و کار نیست و هم کلی خوردنی‌های خوشمزه هست که می‌توانید بخورید.

ولی متاسفانه بعد از اتمام تعطیلات کمر شلوار بسیاری از افراد برایشان تنگ می‌شود و مجبور می‌شوند برای جبران افزایش وزنی که در تعطیلات داشته اند رژیم بگیرند. در اینجا چند راهکار برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات به شما پیشنهاد می‌کنیم:

برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات کمی ورزش کنید

مسلما ورزش کردن آخرین چیزی است که می‌خواهید در طول تعطیلات انجام دهید با این حال فیتنس یک راه عالی برای سرگرم شدن خانواده و دوستان کنار هم و پیشگیری از اضافه وزن است. در بسیاری از مناطق بازی‌ها و ورزش‌های خاصی در ایام تعطیلات انجام می‌شود که می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. این فعالیت‌های سرگرم کننده هم ورزش محسوب می‌شوند و هم شما را از خانه بیرون می‌کشند. می‌توانید با پیاده روی، کوهنوردی یا دویدن خانوادگی یا فوتبال خانوادگی و توپ بازی این مشکل را حل کنید.

کم بخورید

اغلب در تعطیلات مقدار خوراکی‌ای که میخوریم از دستمان در می‌رود. پشت سر هم بشقاب‌ها را پر می‌کنیم و به دلیل تنوع بالای خوراکی‌ها در طول روز کنترل مقدار کالری‌ای که به بدن می‌رسانید بسیار سخت می‌شود. قبل از این که دوباره بشقابتان را پر کنید کمی مکث کردده از خودتان بپرسید که واقعا چه می‌خواهید. اگر میل نداشتید صرفا به دلیل اصرار صاحبخانه چیزی برندارید. سخت‌ترین بخش کم برداشتن از خوراکی هاست باید مقدار کمی شیرنی یا غذا بردارید و به آرامی بخورید و قبل از این که غذای بیشتری برای خودتان بکشید صبر کنید و به معده تان گوش کنید اگر احساس سیری داشتید دست از خوردن بردارید.

کالری نوشیدنی‌ها را فراموش نکنید

فراموش نکنید که آبمیوه و نوشیدنی‌های شیرین کالری زیادی دارند. این نوشیدنی‌ها بدون این که احساس سیری به شما بدهند کالری زیادی به بدنتان می‌رسانند بنابراین در ایام تعطیلات که به صورت خود به خود مصرف آجیل و شیرینی بسیار بالا می‌رود باید مراقبت بیشتری در مصرف نوشیدنی‌ها داشته باشید و تا جای ممکن از آب به جای نوشیدنی‌های دیگر استفاده کنید.

مراقب خودتان باشید

تعطیلات زمانی برای دور هم بودن و مهربانی و لذت بردن و سرگرمی است؛ و مهم‌ترین بخش از آن مهربان بودن با خودتان است. به خودتان سخت نگیرید، می‌توانید ورزش‌های سخت در تعطیلات را کنار بگذارید، شیریننی زیادی نخورید یا بشقاب غذایتان را دوباره پر نکنید. کلید موفقیت شما ایجاد تعادل است. می‌توانید از کالری اضافه‌ای که در ایام تعطیلات مصرف می‌کنید لذت ببرید، ولی باید آن را با میان وعده‌های کم کالری و ورزش جبران کنید. حفظ سلامتی باید اولویت هر روز شما باشد مهم نیست چه وقت از سال است.

منبع: بهداشت نیوز

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید