ساده ترین روش نگهداری خرما برای مدت طولانی

ساده ترین روش نگهداری خرما برای مدت طولانی

خرما یکی از میوه های مغذی است که برای سلامت بدن مهم و مفید است. در دنیا 400 نوع خرما وجود دارد که به شکل تر، خشک و نیمه خشک یافت می شود.

کد خبر : ۱۸۲۶۴۲
بازدید : ۱۵۷۰۶

هرچند نگهداری خرمای خشک و نیمه خشک راحت‌تر است اما برای نگهداری خرمای تر و مرطوب باید به برخی نکات توجه کنید.

اگر می خواهید روش نگهداری خرما برای مدت طولانی را بیاموزید، بهتر است به خواندن این مطلب ادامه دهید. شما با ذخیره سازی درست خرما می توانید مدت بیشتری خرما را نگهدارید و هر موقع که دوست دارید، مصرف کنید. ساده ترین روش نگهداری خرما برای مدت طولانی (3 سال) را در این مقاله یاد خواهید گرفت.

ساده ترین روش نگهداری خرما در منزل (درون یخچال)

خرماهای تر و تازه را درون یخچال نگهدارید تا رطوبت آن باعث رشد باکتری یا موجودات میکروسکوپی نشوند. همچنین نگهداری خرمای تازه درون یخچال طعم و مزه آن را حفظ کرده و از ترش شدن و خراب شدن آن جلوگیری می کند.

اگر خرمای تازه را به صورت بسته بندی درست درون یخچال قرار دهید می توانید آن را 8 ماه نگهدارید. همچنین خرمای خشک با بسته بندی مناسب به مدت 1 سال قابل نگهداری است. با این حال فراموش نکنید که هرگز خرما را کنار سبزیجات با مواد غذایی دارای بو مثل سیر قرار دهید، زیرا خرما خیلی زود به خود بو می‌گیرد.

نگهداری خرما در فریزر

برای نگهداری طولانی مدت خرما سعی کنید آن را در فریزر و درون کیسه های پلاستیکی زیپ دار قرار دهید. با این روش از نفوذ هوا به درون کیسه نیز جلوگیری شده و باعث می شود بتوانید مدت بیشتری خرما را تازه نگهدارید. با این حال فراموش نکنید روی کیسه های خرما تاریخ بنویسید تا مدت زیادی از زمان آن نگذرد. در طول این مدت نیز بسته های خرما را در قسمت انتهایی فریزر قرار دهید تا اگر برق قطع شد، یخ آن ها دیرتر آب شود.

بسته های فریز شده خرما را می توانید 3 سال نگهدارید. اما اگر آن را از فریزر خارج کردید و طعم و بوی نامطلوبی داشت هرگز آن را مصرف نکنید.

نکات مهم در نگهداری خرمای خشک

خرمای خشک در هوای اتاق قابل نگهداری است.

خرماهای خشک و نیمه خشک را نیز می توانید در دمای اتاق نگهدارید.

با این حال بهتر است خرما را در ظروف در بسته یا شیشه‌ای نگهدارید.

سعی کنید خرما را دور از دسترس حشرات، درون کمد یا ظرف میوه ذخیره کنید.

هرگز خرما را زیر نور مستقیم خورشید یا کنار اجاق گاز قرار ندهید.

خرما اگر در جای مرطوب و گرم قرار بگیرید فاسد می شود.

بهترین مدت زمان مصرف و نگهداری خرما

بهترین زمان مصرف خرما تنها یک هفته است زیرا طعم و عطر واقعی آن در این مدت حفظ می شود و شما می توانید از نوشیدن آن لذت ببرید. اما شما می توانید خرما را به مدت یک سال در یخچال و به مدت 1 ماه بیرون از یخچال نگهداری کنید. اما اگر می توانید زود به زود خرما بخرید، هرگز بیشتر از یک هفته از آن استفاده نکنید.

منبع: خبرنامه

۱۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید