(تصاویر) بهترین خانه‌های جهان در ماه آوریل 2024

(تصاویر) بهترین خانه‌های جهان در ماه آوریل 2024

در اینجا تصاویری از بهترین خانه‌های جهان در ماه میلادی آوریل را که با نظر مخاطبان و کارشناسان وبسایت معماری دزین انتخاب شده‌اند ملاحظه می‌کنید.

کد خبر : ۱۸۷۵۴۶
بازدید : ۲۷۳۳

فرادید| دوبسایت معتبر «دزین» مانند هر ماه گلچینی از بهترین خانه‌های رونمایی شده در ماه گذشتۀ میلادی را برای مخاطبان خود معرفی کرده است.

به گزارش فرادید؛ در بین خانه‌های جذاب و متفاوت این ماه، یک خانۀ باریک ژاپنی را داریم، به اضافۀ خانه‌ای در کانادا که عمداً ناتمام مانده و کلبه‌ای تک و تنها در سواحل اسکاتلند.

خانه‌ی ناتمام، کانادا، ساخت شرکت ورکشاپ آرکیتکچر

1

محبوب‌ترین خانه‌ی این ماه دزین، خانه‌ای پیش‌ساخته در انتاریو است که شرکت تورنتو ورکشاپ آرکیتکچر آن را ساخته است. 

داخل خانه عمدا به صورت یک ساختار ناتمام کار شده که به گفته معماران نتیجه یک نگرش خاص زیباشناسانه، کاهش مصالح و محدودیت بودجه است. 

خانه سنگی Caochan na Creige، اسکاتلند، ساخت ایزات آروندل

2

این خانه ساده در ساحل شرقی اسکاتلند واقع شده است است. استودیوی معماری ایزات آروندل برای کمک به تلفیق خانه با مناظر دراماتیک پیرامون، از یک ساختار چوبی و بلوک‌های قطوری از سنگ محلی استفاده کرده است. 

۲۷۰۰، ژاپن، آی‌جی‌آرکیتکتس

3

خانه‌های ژاپنی با محدودیت‌های فیزیکی همیشه مورد علاقه مخاطبان و کارشناسان دزین هستند، بنابراین جای تعجب نیست که این خانه در سایتاما با ۲.۷ متر عرض جزو پنج خانه برتر ماه آوریل دزین باشد. 

استودیوی محلی آی‌جی‌آرکیتکتس (IGArchitects) مجموعه‌ای از فضاهای نشیمن را در دو طبقه ترتیب داده با بتن اکسپوز که بطور برجسته، درون و بیرون خانه را می‌پوشاند.

ویلای کینگستون، انگلستان، ساخت معماران فلِچِر کرِین

4

ویلای کینگستون را استودیوی بریتانیایی فلِچِر کرِین به عنوان تکامل معاصر معماری معمولی حومه شهر در جنوب غربی لندن طراحی کرده است. 

این ویلا شکلی ساده با آرایش سه‌گوش و سایبانی از فلز برنزی در بالای ورودی و آجرکاری‌هایی با بافت کم‌رنگ در نما دارد؛ سبکی که معمارانش آن را «سنگین و در عین حال آرام» توصیف می‌کنند. 

دو خواهر، فنلاند، ساخت استودیوی معماری اِم‌اِن‌وای 

5

استودیوی معماری فنلاندی اِم‌اِن‌وای، این خانه تعطیلات چوبی را در سالو طراحی کرد تا دو خواهر بتوانند با هم اما در واحدهای جداگانه زندگی کنند. 

دو بلوک مستقل با یک تراس مرکزی به هم متصل می‌شوند و در انتهای غربی پنجره‌های بزرگی رو به دریا دارند.

مترجم: زهرا ذوالقدر

۴
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید