20 عکس غیرعادی از لحظات فراموش شدۀ تاریخ معاصر

20 عکس غیرعادی از لحظات فراموش شدۀ تاریخ معاصر

قرن بیستم قرن عکاسان بود؛ آن‌ها با تکنولوژی تازه‌ای که در اختیارشان بود، مأموریتی را برای ثبت تحولات جهان بر عهده گرفته بودند. آن‌ها از هر چیزی، از آشوب جنگ تا تولد اختراعات جدید و مناظر عجیب و غریب روزمره، عکس می‌گرفتند.

کد خبر : ۱۸۸۱۵۹
بازدید : ۶۲۷

فرادید| این عکس‌های قدیمی، چه موضوعشان یک شیرجۀ غیرمعمول با اسب باشد و چه کوهی از جمجمه‌های بوفالو، توجه مخاطبان معمولی و مورخان را به خود جلب می‌کنند. حتی معمولی‌ترین عکس‌ها، مانند عکس‌های پرسنلی نیز می‌توانند با نگاه دقیق، داستان‌های جذابی را آشکار کنند.

به گزارش فرادید؛ در حالی که بسیاری از این عکس‌های تاریخی لبخند یا حس کنجکاوی به وجود می‌آورند، برخی دیگر می‌توانند بسیار تکان‌دهنده باشند؛ مثل کالسکه‌های بچه‌ای که برای مقاومت در برابر حملات گاز ساخته شده‌اند و لحظات تاریک گذشته ما را به یادمان می‌آورند.

بیایید از طریق این عکس‌های قدیمی نگاهی به اختراعات عجیب، رسوم منسوخ شده و لحظات منحصربه‌فردی بیندازیم که گذشته ما را، چه خنده‌دار و چه احساس‌برانگیز، به تصویر می‌کشند.

1

زنی در سال 1938، اندکی قبل از شروع جنگ جهانی دوم، یک کالسکۀ بچه را که برای مقاومت در برابر حملات گاز طراحی شده بود، آزمایش می کند.

3

اعضای پیشاهنگان جوان شوروی به عنوان بخشی از تمرین آماده سازی حمله در منطقه لنینگراد در سال 1937 ماسک‌های ضد گاز پوشیده‌اند.

4

در دهه 1930، زمانی که ساعت‌های زنگ دار گران بودند و همیشه قابل اعتماد نبودند، مردم بریتانیا گاهی اوقات برای بیدار شدن یک «کوبنده» استخدام می‌کردند. به عنوان مثال، مری اسمیت را در نظر بگیرید. او با شلیک نخود خشک به پنجره کارگران خفته در شرق لندن با استفاده از یک تیرانداز نخودی، حدود شش پنس در هفته به دست می‌آورد.

5

Cyclomer، یک دوچرخه آبی خاکی که پس از معرفی آن در پاریس در سال 1932، هرگز توفیقی برای تولید انبوه نیافت.

6

هیچ کس دقیقاً نمی داند که چرا هریت کول، یک خانم نظافتچی بیمارستان، تصمیم گرفت بدن خود را به علم اهدا کند. اما اهدای سیستم عصبی او تأثیر ماندگاری داشته است. پس از مرگ کول در سال 1888، دکتر روفوس بی. ویور کاری بی سابقه انجام داد: او یک سیستم عصبی کامل را حفظ کرد. شش ماه کار دقیق طول کشید، اما پس از اتمام کار، به یک ابزار آموزشی مهم و منظره ای جذاب برای پزشکان مشتاق تبدیل شد. از آن زمان، این دستاورد تنها سه بار با موفقیت تکرار شده است.

7

گیوم بنجامین آماند دوشن، متخصص مغز و اعصاب فرانسوی، آزمایشی را در زمینۀ الکتروفیزیولوژی با تحریک عضلات یک فرد با ابزارهای الکتریکی به منظور ایجاد یک حالت صورت مشخص انجام می دهد. دهه 1850

8

در آوریل 1926، بسیاری از اعضای Ku Klux Klan (یک گروه نژادپرست آمریکایی) در کلرادو در خیابان اصلی قدم زدند و در چرخ و فلک شهربازی اوقات خوشی را سپری کردند. آنها حتی بنا به درخواست صاحب کارناوال عکس گرفتند و این ماجرا روز بعد به صفحه اول روزنامه محلی رسید.

9

لاس وگاس در سال 1955

10

یک زن 106 ساله در نزدیکی شهر گوریس در جنوب ارمنستان در سال 1990 مقابل خانه خود نشسته و با تفنگ از آن محافظت می‌کند.

11

در 3 سپتامبر 1967 در استکهلم سوئد هرج و مرج زیادی در خیابان‌ها به پا شد. این روزی بود که قانون ترافیک این کشور از حرکت در سمت چپ جاده به سمت راست تغییر کرد.

12

رئیس جمهور آمریکا لیندون جانسون، در حال راندن یک خودروی متفاوت در 10 آوریل 1965. این وسیله نقلیه آبی خاکی برای چندین سال در دهه 1960 تولید شد.

13

در سال 1910 کشتی بخار پرنسس می در آلاسکا به دلیل مه غلیظ به گل نشست.

14

در 4 ژوئیه 1905، مردم برای تماشای یک شیرجه با اسب جمع شده‌اند. شیرجه با اسب در قرن نوزدهم موفقیت بزرگی بود و اسب‌هایی (گاهی اوقات با سوارکار) از برج‌ها به داخل استخرهای آبی از ارتفاع 60 فوتی می‌پریدند.

15

زنان با ماسک‌های پلاستیکی که برای محافظت در برابر طوفان های برفی در مونترال، 1939 طراحی شده‌اند.

16

در سال 1961، دکتر اهل شوروی، لئونید روگوژوف، در قطب جنوب در یک پایگاه روسی بود که متوجه شد آپاندیسیت حاد دارد. مشکل این بود که او تنها دکتر آنجا بود. او مجبور شد خودش خودش را جراحی کند. و نتیجه؟ او موفق شد و تنها بعد از دو روز به خدمت بازگشت.

17

انوس شامپانزه قبل از قرار گرفتن در کپسول فضایی مرکوری-اطلس 5 ناسا در محل قرارگیری خود دراز می کشد؛ او اولین نخستی‌سان است که در 29 نوامبر 1961 به دور زمین می‌چرخد.

18

جوانی در نزدیکی یک پیسوآر ایستاده است؛ یکی از دستگاه‌های ادرار در فضای باز که از اواسط قرن نوزدهم در خیابان‌های پاریس نصب شده بود.

19

قطاری پس از ورود خیلی سریع به ایستگاه مونپارناس پاریس و عدم موفقیت در ترمز کردن، با دیوار ایستگاه برخورد کرده و به خیابان سقوط کرد.

20

دوچرخه سواران در مسابقات تور دو فرانس 1927 سیگار می کشند.

21

انبوهی از جمجمه‌های گاومیش کوهان دار آمریکایی در اواسط دهه 1870 منتظر هستند تا به کود تبدیل شوند.

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید