(عکس) VOYAH چیسینگ لایت؛ خودرویی که با افتخار تولید چین است!

(عکس) VOYAH چیسینگ لایت؛ خودرویی که با افتخار تولید چین است!

جدیدترین محصول VOYAH خودروی با نام انگلیسی چیسینگ لایت و یا نام چینی ژویگوانگ است که در کلاس سدان لوکس معرفی شده است.

کد خبر : ۱۲۰۲۷۰
بازدید : ۸۵۰۱

حدودا ۲ سال قبل دانگ فنگ از برند جدید خود با نام "لَنتو" بطور رسمی رونمایی کرد. این برند در زبان انگلیسی "VOYAH" نامگذاری شده است. لنتو به عنوان یک برند سطح بالا بخش مهمی از برنامه‌های آینده نگر دانگ فنگ را پوشش خواهد داد.

جدیدترین محصول VOYAH خودروی با نام انگلیسی چیسینگ لایت و یا نام چینی ژویگوانگ است که در کلاس سدان لوکس معرفی شده است.

پیش فروش چیسینگ لایت در چین آغاز شده و رده قیمتی آن ۴۶۳۰۰ تا ۶۲ هزار دلار را شامل می‌شود.

VOYAH چیسینگ لایت در قسمت دماغه به زیبایی از ترکیب نوار ال ئی دی و هالوژن استفاده کرده و لوگوی برند نیز در همین ترکیب جذاب به خوبی جانمایی شده است.

در نمای عقب نیز همین ترکیب زیبا برای چراغ‌های اصلی البته با نام برند و فونت درشت اجرا شده است. خودرو از منظر ابعاد برابر با ۵۰۸۸ میلیمتر در طول، ۱۹۷۰ میلیمتر در عرض و ۱۵۰۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است.

VOYAH چیسینگ لایت در قسمت عقب یک اسپویلر فعال دارد که علاوه بر بهبود شرایط ائروداینامیک خودرو، اثر مهمی در ایجاد نمایی اسپرت برای این بخش خواهد داشت.

براساس اطلاعات موجود، در تولید این خودرو و بخش ایمنی آن از ۳۱ سنسور پیشرفته استفاده شده است. ۱۲ دوربین اچ دی، ۵ رادار کنترل آب و هوا، ۱۲ رادار اولترا سونیک و ۳ سامانه جی پی اس با دقت بسیار زیاد از جمله فناوری‌های بخش ایمنی VOYAH چیسینگ لایت هستند.

در قسمت کابین با یکی از بهترین‌های بازار جهانی روبرو می‌شویم. از مهمترین فناوری‌های کابین باید به ۳ نمایشگر ۱۲.۳ اینچی اشاره کرد که کنسول اصلی جلو را شکل داده اند. شناسایی فرمان‌های حرکتی و صوتی، ۱۴ اسپیکر حرفه ای، سانروف پانورامیک، گرم کن/تهویه و ماساژ صندلی ها، کنترل اسکرین ۷ اینچی برای ردیف عقب برای تنظیمات سیستم صوتی، گرم کن، تهویه، ماساژ، نورپرازی و... نیز سایر ویژگی‌های این قسمت محسوب می‌شوند.

نمایشگر ویژه تنظیمات سیستم تهویه و همچنین نمایشگر لمسی ویژه ردیف عقب برای دسترسی به تنظیمات سیستم تهویه، صندلی‌ها و سیستم صوتی نیز بخش دیگری از امکانات کابین است.

در بخش پیشرانه VOYAH چیسینگ لایت از دو موتور الکتریکی استفاده شده و با توجه به جانمایی موتور‌ها روی هر محور، سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد. موتور محور جلو ۲۱۸ اسب بخار و موتور محور عقب ۲۹۲ اسب بخار خروجی دارد. مجموع خروجی پیشرانه ۵۱۰ اسب بخار و گشتاور ۷۳۰ نیوتن متر محاسبه شده است. بیشینه سرعت روی ۲۱۰ کیلومتر برساعت محدود شده است.

خودرو طی ۳.۸ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد.

انرژی مورد نیاز پیشرانه از باتری با ظرفیت ۱۰۹ کیلووات ساعت و یا ۸۶ کیلووات ساعت با توجه به تریم، تامین می‌شود. برد حرکتی نیز به ترتیب ۷۳۰ و ۵۸۰ کیلومتر محاسبه شده است.

سیستم باتری از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند که طی ۱۰ دقیقه انرژی لازم برای پیمایش ۲۳۰ کیلومتر را در خود ذخیره می‌کند.

VOYAH چیسینگ لایت با باتری ۸۶ کیلووات ساعت ۴۶۳۰۰ دلار و با باتری ۱۰۹ کیلووات ساعت حدود ۶۲ هزار دلار قیمت دارد.

منبع: عصر ایران

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید