چطور از زمان رفت و آمد به محل کار استفاده کنیم؟

چطور از زمان رفت و آمد به محل کار استفاده کنیم؟

بهترین راه برای بهبود رفت و آمد، کوتاه کردن این زمان است، اما چنین کاری برای اکثر مردم میسر نیست. از جمله روشهایی که متخصصان برای کوتاه کردن زمان رفت و آمد پیشنهاد می‌‌کنند، این است که منزلتان را در نزدیکی محل کارتان انتخاب کنید.

کد خبر : ۸۲۶۱
بازدید : ۱۰۴۶۴
زمان مرده را زنده کنید!
فرادید | پژوهشها نشان می‌دهد که افرادی که رفت و آمدشان به محل کار بیش از 90 دقیقه در روز زمان می‌برد، بیشتر در معرض درد کمر و گردن قرار دارند و همچنین زمان طولانی رفت و آمد، باعث افزایش فشار خون و سطح اضطراب می‌شود. ضمن اینکه ظاهراً این وقت یکراست دور ریخته می‌شود، چون نه آن را با خانواده می‌گذرانید، نه می‌شود در این مدت ورزش کرد یا کاری لذتبخش انجام داد.

به گزارش فرادید به نقل از هافینگتون‌پست، بهترین راه برای بهبود رفت و آمد، کوتاه کردن این زمان است، اما چنین کاری برای اکثر مردم میسر نیست. از جمله روشهایی که متخصصان برای کوتاه کردن زمان رفت و آمد پیشنهاد می‌‌کنند، این است که منزلتان را در نزدیکی محل کارتان انتخاب کنید، یا کاری پیدا کنید که محل آن نزدیک منزلتان باشد، یا برنامۀ زمانیتان را طوری تنظیم کنید که به ترافیک نخورید. همچنین، برای کاهش استرس رفت و آمد می‌توانید به سراغ دوچرخه، وسایل حمل و نقل عمومی و یا پیاده‌روی بروید. همین‌طور از محل کارتان پرس و جو کنید که آیا اینکه چند روز در هفته را از منزل کار کنید میسر است یا نه.

اما برای اغلب مردم که ساعت کارشان 9 تا 5 است و چارۀ دیگری هم ندارند، روشهایی هست که با استفاده از آن می‌توان از این زمان سوخته بهترین بهره را برد.

اگر با ماشین خودتان سر کار می‌روید، چشمتان باید به خیابان باشد و دستتان به فرمان، و در نتیجه روشهای زیر به کارتان می‌آید:

کتاب صوتی
این روزها کتابهای بسیاری را از سایتهای گوناگون می‌توانید بخرید یا دانلود کنید.

پادکستها
اگر پادکست گوش نمی‌کنید، نصف عمرتان برفناست. با گوش کردن به پادکستهای مختلف می‌توانید به روز بمانید. همچنین می‌توانید به پادکستهای مرتبط با علاقمندی‌ها و سرگرمی‌هایتان گوش کنید و در آن حوزه متخصص شوید. هم برای گوشی‌های اندرویدی و هم برای آیفون، نرم‌افزارهای پادکستی مختلفی وجود دارند که می‌توانید به رایگان آنها را دانلود کنید.

موزیک گوش کند
رادیو گوش کردن در ماشین ریسکی است، چون ممکن است موزیکهایی پخش شود که شما به آن علاقه ندارید و اعصابتان را خرد کند. به جای اینکار، موزیکهایی که دوست دارید را یکجا روی سی دی یا فلش بریزید و از آنها لذت ببرید.


زمان مرده را زنده کنید!
اگر با اتوبوس یا مترو به سر کار می‌روید، می‌توانید کارهای زیر را در مسیر انجام دهید :

مدیتیشن و انجام تمرینهای تنفسی
در همۀ انواع مدیتیشن نیازی نیست که چشمهایتان بسته باشد، اما اگر کس دیگری رانندگی را انجام دهد، حتی اگر لازم باشد می‌توانید چشمهایتان را هم ببندید. برنامه‌های موبایلی‌ای برای مدیتیشن وجود دارد که شما را در عمیق نفس کشیدن، آرام کردن افکارتان و پردازش احساساتتان راهنمایی می‌کنند. استفاده از این برنامه‌ها بعد از یک روز سخت کاری می‌تواند به شما کمک کند تا با اعصابی آرام به خانه بروید. از جملۀ این برنامه‌ها می‌توان به Relax Melodies، Omvana و Smiling Mind اشاره کرد.

خاطره بنویسید
خاطره نوشتن به مدیریت افسردگی، کاهش استرس و رسیدن به اهداف کمک می‌کند. اگر از دسته افرادی که خواندن و نوشتن در حال حرکت باعث احساس تهوع در آنها می‌شود نیستید، از فرصتتان در مترو و اتوبوس استفاده کنید و افکار جسته و گریختۀ خود را با نوشتن سامان دهید و از احساساتتان راجع به روزی که داشتید بنویسید یا برای کار یا آخر هفته برنامه‌ریزی کنید. از فضولی بغل دستی‌هایتان هم ناراحت نشوید!

چرت بزنید
این یکی برای متروسواران و اتوبوس‌سوارانی است که زمان زیادی را باید در مسیر باشند. اگر قطارتان به طور متوسط در مدت 35 دقیقه به ایستگاه مورد نظرتان می‌رسد، گوشیتان را برای 25 دقیقه بعد کوک کنید. اما حواستان باشد که خواب نمانید، چون باید دوباره برگردید و توی ذوقتان می‌خورد.

اگر پیاده به محل کار رفت و آمد می‌کنید، خوش به حالتان! چون نه تنها اغلب کارهایی را که ماشین‌سواران و وسائل حمل و نقل عمومی‌سواران می‌توانند انجام دهند، می‌توانید انجام دهید، تازه کمی هم می‌توانید ورزش کنید:

قدری با سرعت عادی و قدری با سرعتی کمی بیشتر حرکت کنید
تحقیقات نشان می‌دهند که تغییر سرعت در حین راه رفتن، راهی سریع برای سوزاندن چربی و افزایش مقاومت در اختیارتان می‌گذارد.

منبع: HuffingtonPost
ترجمه: وبسایت فرادید

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید