بازیگران فیلم موفق و محبوب «نجات سرباز رایان» الان کجا و مشغول چه کاری هستند؟

بازیگران فیلم موفق و محبوب «نجات سرباز رایان» الان کجا و مشغول چه کاری هستند؟

داستان فیلم در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و ماجرای کاپیتان «جان میلر» با بازی تام هنکس را دنبال می‌کند که در پی کشته شدن سه برادر در جنگ، در تلاش است تا برادر چهارم، «سرباز جیمز رایان» با بازی مت دیمون را که جایی در نرماندی گم شده پیدا کند و به خانه بازگرداند.

کد خبر : ۱۶۱۶۷۵
بازدید : ۱۱۶

نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در سال ۱۹۹۸ منتشر شد؛ فیلمی که باعث شناخته شدن وین دیزل شد و مت دیمون را بیش از پیش در مسیر ستاره شدن قرار داد. اما ستاره های این فیلم محبوب و پرفروش امروز در سال ۲۰۲۳ کجا هستند؟

داستان فیلم در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و ماجرای کاپیتان «جان میلر» با بازی تام هنکس را دنبال می‌کند که در پی کشته شدن سه برادر در جنگ، در تلاش است تا برادر چهارم، «سرباز جیمز رایان» با بازی مت دیمون را که جایی در نرماندی گم شده پیدا کند و به خانه بازگرداند.

35

نجات سرباز رایان یکی از موفق ترین فیلم های سال ۱۹۹۸ بود و به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ساخته شده در تاریخ شناخته می‌شود.

این فیلم به خاطر نمایش واقع‌گرایانه خود از نبرد نرماندی مورد تحسین قرار گرفت و برخی از کهنه سربازان جنگ جهانی دوم ادعا کرده‌اند که این دقیق‌ترین روایت از چیزی است که آنها تجربه کرده‌اند.

36

37

فروش ۴۸۱.۸ میلیون دلاری، نجات سرباز رایان را به دومین فیلم پرفروش سال ۱۹۹۸ تبدیل کرد و جوایز متعدی ازجمله، اسکار، گلدن گلوب، بفتا و … را از آن خود کرد.

بیایید ببینیم ۲۵ سال پس از این موفقیت بزرگ، ستاره های نجات سرباز رایان مشغول چه کاری هستند.

تام هنکس

38

در این فیلم تام نقش یک معلم انگلیسی را بازی کرد که تبدیل به یک رهبر شد؛ نقشی که برایش جایزه گلدن گلوب و نامزدی اسکار را به ارمغان آورد. از آن زمان هنکس دو نامزدی اسکار دیگر برای نقش‌هایش در فیلم های دورافتاده (۲۰۰۰) و روزی زیبا در محله (۲۰۱۹) دریافت کرده است.

هنکس در گذر سالیان به یکی از محبوب‌ترین بازیگران جهان تبدیل شده و فیلم‌هایش بیش از ۴.۹ میلیارد دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است.

او در سال ۱۹۸۸ با ریتا ویلسون، بازیگر و تهیه کننده ازدواج کرد و به گفته خودش از زندگی کاری و شخصی شگفت انگیزش خشنود است.

ون دیزل

39

اسپیلبرگ بعضی از کارهای کمتر شناخته‌شده وین دیزل را دید و تصمیم گرفت او را به عنوان «سرباز کاپارزو» در فیلم نجات سرباز رایان انتخاب کند. از زمان حضور در این فیلم، او نقش‌های معروفی از جمله «دومینیک تورتو» را در فرنچایز سریع و خشمگین بر عهده گرفت.

وین از سال ۲۰۰۷ با پالوما خیمنز، مدل مکزیکی رابطه دارد. این زوج سه فرزند دارند.

تام سایزمور

40

تام سایزمور بازیگری که به خاطر بازی در فیلم نجات سرباز رایان شناخته می‌شد در ۶۱ سالگی بر اثر آنوریسم مغزی درگذشت. این ستاره هالیوودی اوایل سال جاری پس از سکته به بیمارستان منتقل شد و پس از وخامت حال خود از دنیا رفت.

او رزومه موفقی با بازی در فیلم هایی چون قاتلین بالفطره، سقوط شاهین سیاه، متولد چهارم ژوئیه از خود به جای گذاشته است.

ادوارد برنز

41

ادوارد برنز یکی دیگر از ستاره های نجات سرباز رایان بود که در فیلم‌هایی مثل تعطیلات (۲۰۰۶)، مردی روی لبه (۲۰۱۲) و الکس کراس (۲۰۱۲) بازی کرد.

او در حال حاضر نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در پروژه های خودش از جمله روزهای تابستان، شب‌های تابستان را بر عهده دارد. برنز با کریستی تورلینگتون، سوپرمدل، ازدواج کرده و دو فرزند دارد.

مت دیمون

42

مت دیمون پیش از حضور در نجات سرباز رایان دو نامزدی اسکار برای فیلم ویل هانتینگ خوب در سال ۱۹۹۷ داشت. پس از این نیز دیمون دو نامزدی دیگر اسکار برای فیلم‌های شکست ناپذیر در سال ۲۰۰۹ و مریخی در سال ۲۰۱۵ دریافت کرد.

او تاکنون هفت نامزدی جایزه امی برای پروژه های مختلف مانند سریال مستند پروژه چراغ سبز دریافت کرده است. دیمون در سال ۲۰۰۵ با لوسیانا باروسو ازدواج کرد و چهار دختر دارد.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید