(تصاویر) جواد انصافی بازیگر اوستا و عبدلی به همراه همسر و پسرانش بعد 34 سال!

(تصاویر) جواد انصافی بازیگر اوستا و عبدلی به همراه همسر و پسرانش بعد 34 سال!

در این مطلب بیوگرافی جواد انصافی و جدیدترین عکس های خانوادگی او را مشاهده کنید. با ما همراه باشید.

کد خبر : ۱۸۲۳۱۰
بازدید : ۱۹۸

بیوگرافی جواد انصافی: جواد انصافی متولد اردیبهشت 1330 در تهران، جواد انصافی را بیشتر با نام عبدلی می شناسیم . در سال 1368 با سریال عبدلی و اوستا در نقش عبدلی به شدت به شهرت رسید.

دو پسر به نام های محمد انصافی و امیرحسین انصافی داشته که فعال در کار تئاتر هستند. در ای مطلب بیوگرافی جواد انصافی و جدیدترین عکس های خانوادگی او را مشاهده کنید. با مجله ما همراه باشید.

بیوگرافی-جواد-انصافی1

خلاصه بیوگرافی جواد انصافی

نام اصلی : جواد انصافی

القاب : عبدلی

متولد : 27 اردبهشت 1330 تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : فوق دیپلم راه و ساختمان

سالهای فعالیت : 1353 تاکنون

قد : 170 سانتیمتر

همسر : فروغ یزدان آشوری

فرزندان : امیرمحمد انصافی و امیرحسین انصافی

بیوگرافی-جواد-انصافی1

بیوگرافی جواد انصافی

جواد انصافی بازیگر و کارگردان متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۳۰، در تهران است. انصافی تنها کسی است که مدرک دکتری “نمایش تخت حوضی” (درجه یک هنری)را کسب کرده است. وی را بیشتر با نام عَبدُلی می‌شناسند. عبدلی نام شخصیتی است که وی از اواخر دههٔ شصت، در نمایش‌های تلویزیونی بازی کرده‌است.

فارغ التحصیل فوق دیپلم راه و ساختمان از مدرسه عالی فنی است و او را بیشتر با نام عَبدُلی می شناسند. عبدلی نام شخصیتی است که وی از اواخر دهه شصت ، در نمایش تلویزیونی عبدلی و اوستا بازی کرده است.

بیوگرافی جواد انصافی و مصاحبه با او

در منطقه شمیران بین سلطنت آباد و رستم آباد به دنیا آمده ام و الان در منطقه پاسداران زندگی می کنم ، در خانواده مذهبی رشد کردم. فعالیتم را از دوران مدرسه با تئاتر شروع کردم و با اجراهایی که کردم نشان دادم نگاه انسانی و اخلاقی در کارها می تواند پر رنگ باشد و مورد توجه قرار گیرد.

وضعیت ازدواج و همسر جواد انصافی

بیوگرافی جواد انصافی: سال ها پیش با فروغ یزدان آشوری ازدواج کرده و متاهل است. همسرم هم دستیار من است و هم مسئولیت طراحی لباس و صحنه را در کارهایم به عهده دارد ، او لیسانس طراحی لباس و فوق لیسانس پژوهش هنری دارد. پسرانم امیرمحمد انصافی و امیرحسین انصافی در حوزه موسیقی و تئاتر فعال هستند.

بیوگرافی-جواد-انصافی4

جواد انصافی و همسرش

بیوگرافی-جواد-انصافی5

خانواده جواد انصافی

بیوگرافی-جواد-انصافی2

جواد انصافی با همسر و پسر و نوه اش

تشکیل گروه تئاتر

حدودا در سال 1353 با دعوت از چندین بازیگر شروع به تشکیل گروه تئاتری کرد ، تئاتر عبدلی و اوستا دقیقا از همین سال شروع شد. جواد انصافی در سال 1363 با کارگردانی و بازیگری مجموعه ای بنام حسام الدوله در تلویزیون و شبکه یک شروع به فعالیت کرد. در سال 1368 با مجموعه اوستا و عبدلی با بازی امیر پارسی در نقش اوستا و خودش در نقش عبدلی به شدت به محبوبیت و شهرت رسید که تا الان ادامه دارد.

شنا و دوچرخه سواری

شنا و دوچرخه سواری می کنم ، البته جدیدا پزشکم توصیه کرده که دوچرخه سوار نشم اما شنا و آب درمانی به خصوص برای کمرم را ادامه می دهم. اصلا فست فود را دوست ندارم ، به من نمی سازد ، فقط غذاهای سنتی را می خورم ، از قدیم الایام خورش قیمه را خیلی دوست دارم ولی همه غذاهای ایرانی را می خورم.

نویسندگی کتاب

این هنرمند تابحال چندین کتاب نیز به چاپ رسانده است. نویسنده کتاب «سیاه بازی از نگاه یک سیاه باز» در 1377 و نویسنده و تحقیق مشترک با «فروغ یزدان» کتاب «جشن ها و نمایش های زنانه» از آثار اوست.

شغل اصلی

من بازنشسته روابط عمومی مخابرات هستم و از ان طریق حقوق می گیرم. سه بار در دانشگاه تهران قبول شدم اما در مصاحبه ردم می کردند، یکبار یکی از اساتید گفت یکی از مدیران با حضور تو مخالف است چون می گوید تو سیاه باز هستی و اگر اینجا بیایی محیط اینجا را خراب می کند. به این ترتیب نتوانستم در دانشگاه ادامه تحصیل بدهم.

منبع: گفتنی

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید