سلمانِ نون‌خ: لطفا کمی صبر کنید

سلمانِ نون‌خ: لطفا کمی صبر کنید

سلمان پیشه‌ور گفت: قطعاً نقش اصلی و مغز متفکر «نون خ» سعید آقاخانی‌ است و نقطه مرکزی کل این سریال، در طول پنج فصلی که گذشته، در اختیار او بوده است. هدایت، کارگردانی و مدیریت آقاخانی بود که کمک زیادی به دیده شدن این سریال کرد، البته نباید نقش بخش‌های دیگر مثل فیلمنامه و تهیه‌کنندگی را که خیلی پررنگ بودند، نادیده گرفت اما ایده اصلی و نگاه درست سعید آقاخانی به کارگردانی و بازیگری چنین تأثیری را روی موفقیت سریال داشته است.

کد خبر : ۱۸۵۶۶۲
بازدید : ۲۳۰۹

«سلمان پیشه‌ور» دلباخته «شیرین» دختر «نورالدین خانزاده» پس از سال‌ها تلاش برای ازدواج با او و راهیابی به خانواده «نورالدین» که ما چهار فصل از تلاش‌های او را شاهد بودیم، در فصل پنجم در ازدواجی که پیش از شروع فصل جدید اتفاق افتاده، به شیرین رسید و راهی ماه عسل شدند اما در ادامه، مسیرشان کاملاً متفاوت شد. گفت‌وگوی ما با کاظم نوربخش بازیگر نقش «سلمان» را می‌خوانید.

درباره همکاری‌تان با سعید آقاخانی به عنوان کارگردان و بازیگر «نون خ» به ما بگویید، او چه نقش و تأثیری در سریال و بازیگران داشت؟

قطعاً نقش اصلی و مغز متفکر «نون خ» سعید آقاخانی‌ است و نقطه مرکزی کل این سریال، در طول پنج فصلی که گذشته، در اختیار او بوده است. هدایت، کارگردانی و مدیریت آقاخانی بود که کمک زیادی به دیده شدن این سریال کرد، البته نباید نقش بخش‌های دیگر مثل فیلمنامه و تهیه‌کنندگی را که خیلی پررنگ بودند، نادیده گرفت اما ایده اصلی و نگاه درست سعید آقاخانی به کارگردانی و بازیگری چنین تأثیری را روی موفقیت سریال داشته است.

بازی در «نون خ» باعث به وجود آمدن موقعیت‌های دیگری برای شما در بازیگری شد؟

سعید آقاخانی نقش پررنگی در بازیگری من داشت و باعث شد به دنیای جدیدی وارد و با مخاطبان بیشتری مواجه شوم. «نون خ» دریچه جدیدی از بازیگری در فیلم و سریال را به روی من گشود.

در نقش‌هایی که به شما پیشنهاد می‌شد، آیا در تلاش بودید که از ویژگی‌های «سلمان» دور شوید یا این نقش در کارهای بعدی‌تان هم بر شما تأثیرگذار بود؟

بعد از «نون خ» پیشنهادات بازیگری زیادی شد ولی من خیلی تلاش کردم که شکل «سلمان» نباشم چون معتقدم این کاراکتر مختص این سریال است و نه می‌توان آن را عوض کرد و نه جای دیگری عرضه کرد یعنی کاراکتر خاص خودش را دارد. البته این موقعیت برای من پیش آمده که بعضی دوستان در فیلمنامه‌های پیشنهادی به دلیل استقبال مخاطبان از شخصیت «سلمان» علاقه دارند که به نوعی همان شخصیت را کپی یا بازآفرینی کنم که من نسبت به این مسأله بسیار مقاومت می‌کنم.

فصل پنجم «نون خ» با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده، فکر می‌کنید ویژگی منحصربه‌فرد این سریال در کنار دیگر سریال‌های تلویزیونی چیست و چرا مخاطب آن را دوست دارد؟

شاخصه اصلی موفقیت این سریال توجه به فرهنگ بومی، ملی و سبک زندگی ایرانی است یعنی هرچه ما به سمتی حرکت کردیم که تصویر درستی از مردم کشورمان در سریال‌ها نشان دهیم، با همه نقاط قوت و ضعفی که داریم، قطعاً از سوی مخاطب هم مورد استقبال قرار می‌گیرد. فصل پنجم «نون خ» یک سفر جاده‌ای ا‌ست که اهالی روستا را از اقلیم کردستان خارج می‌کند و به سمت دیگر نقاط کشور می‌برد. قطعاً باید تا پایان پخش فصل پنجم صبر کنیم تا ببینیم که چقدر این تغییر، موفق بوده است ولی واقعیت امر این است که هروقت ما به فرهنگ، آداب، سنن و رسوم بخش‌های مختلف کشور توجه کنیم، موفق خواهیم بود. از سوی دیگر سریال در فصل‌های گذشته استقبال خوبی در کل کشور داشته است و این فصل به نوعی ادای دینی به همه آیین، فرهنگ و رسوم کشور است و احترام خود را به مخاطبان کل کشور نشان می‌دهد.

فصل اول این سریال در نوروز 1398 روی آنتن رفت و اکنون 6 سال از آن زمان می‌گذرد و ما شاهد فصل پنجم سریال هستیم. حفظ یک تیم، کار سختی است؛ دلیل اینکه عوامل «نون خ» این همه سال کنار هم بودند، چیست؟

 عوامل سریال «نون خ» در طول پروژه، از پیش تولید تا زمان پخش، شکل یک خانواده است؛ یعنی نقاط ضعف یکدیگر را هم‌پوشانی و نقاط قوت را تقویت می‌کنیم. ما در طول مسیری که با یکدیگر همراه هستیم، به این پروژه، همچون کار نگاه نمی‌کنیم بلکه گویی ما همه جزو یک خانواده هستیم.

منبع: روزنامه ایران

۴
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید