آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۳

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۳

وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۳ آبان ماه را ۱۴۰ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۰۰۱۹
بازدید : ۷۱۳۴
۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۳ آبان ماه ۱۴۰ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان‌باختگان این بیماری در ایران به ۱۲۵ هزار و ۳۶۳ نفر رسید.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۷۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۳۶۰ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۹۸۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۴ هزار و ۲۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۴ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۱۴۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ نیز در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۲۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۱۵ شهر در وضعیت زرد و ۸۳ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۵۹ هزار و ۲۰۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢٤٤ میلیون و ۹۱ هزار و ۳۹۳ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۵ هزار ۷۵۸ در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۹۵۸ هزار و ۸۳۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۲۱ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۰۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۷۵۶ هزار و ۲۰۵ نفر (۴۸۴ نفر)

۲. برزیل ۶۰۵ هزار و ۵۶۹ نفر (۳۵۸ نفر)

۳. هند ۴۵۴ هزار و ۳۰۱ نفر (۵۵۹ نفر)

۴. مکزیک ۲۸۵ هزار و ۹۵۳ نفر (۲۸۴ نفر)

۵. روسیه ۲۲۹ هزار و ۵۲۸ نفر (یک هزار و ۷۵ نفر)

۶. پرو ۲۰۰ هزار و ۷۵۰ نفر (۲۵ نفر)

۷. بریتانیا ۱۹۹ هزار و ۷۹۲ نفر (۳۳ نفر)

۸. اندونزی ۱۴۳ هزار و ۱۵۳ نفر (۱۸۰ نفر)

۹. ایتالیا ۱۳۷ هزار و ۱۱۸ نفر (۴۲ نفر)

۱۰. کلمبیا ۱۳۰ هزار و ۷۹۰ نفر (۳۴ نفر)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه