سهمیه ۱۲۰ لیتری بنزین به چه کسانی می‌رسد؟

سهمیه ۱۲۰ لیتری بنزین به چه کسانی می‌رسد؟

اگرچه هنوز میزان سهمیه بنزین جبرانی مشخص نشده است، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد احتمالا سهمیه بنزین جبرانی دولت، ۶۰ لیتر است.
کد خبر: ۱۰۰۲۶۴
بازدید : ۴۱۲۶
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۴

 بعد از ایجاد اختلال در سامانه هوشمند سوخت، بسیاری از پمپ بنزین‌ها در کشور تعطیل شد. گزارش‌های مختلف نشان می‌داد از چهارم آبان ماه به بعد در بسیاری از پمپ بنزین‌ها فقط بنزین آزاد موجود بود و خبری از بنزین سهمیه‌ای نبود.

اگرچه هنوز هم بسیاری از مردم می‌گویند پیدا کردن بنزین سهمیه‌ای کار دشواری است و حتی پمپ بنزین‌هایی که وزارت نفت اعلام کرده هم بنزین ۱۵۰۰ تومانی ندارند.

به نظر می‌رسد مشکل شبکه سوخت هنوز کامل حل نشده و همه پمپ بنزین‌ها به مدار تولید برنگشته‌اند. اما همزمان با بروز این مشکل، وزیر نفت اعلام کرد که دولت قرار است سهمیه بنزین جبرانی به مردم پرداخت کند.

این پیشنهاد بعد از آن مطرح شد که ابراهیم رئیسی برای حل مشکل بنزین، با وزیر نفت دیدار کرد. بعد آن جلسه بود که جواد اوجی از تخصیص سهمیه بنزین جبرانی خبر داد. اگرچه هنوز میزان سهمیه بنزین جبرانی مشخص نشده است، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد احتمالا سهمیه بنزین جبرانی دولت، ۶۰ لیتر است.

مشمولان سهمیه جبرانی بنزین

اما مساله مهم دیگر زمان واریز سهمیه بنزین جبرانی است. وزیر نفت گفته این سهمیه به زودی تخصیص داده می‌شود. اما مساله این است که تخصیص سهمیه بنزین جدید نیاز به روند عملیاتی و اقداماتی دارد که اکنون امکان‌پذیر نیست.

برای همین گفته می‌شود که سهمیه بنزین جبرانی، با سهمیه بنزین آذرماه واریز می‌شود. بر این اساس احتمالا یکم آذرماه، کارت سوخت خودرو‌های شخصی با ۱۲۰ لیتر بنزین شارژ می‌شود. یعنی ۶۰ لیتر سهمیه بنزین آذرماه و ۶۰ لیتر دیگر هم سهمیه بنزین جبرانی وعده داده شده.

آنگونه که وزیر نفت گفته قرار است سهمیه سوخت بنزن جبرانی برای همه واریز شود. این سهمیه هم برای خودرو‌های سواری، موتورسیکلت‌ها، وانتی‌ها، خطی‌ها و آموزشگاه‌ها و سایر موارد است. مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفته سهمیه جبرانی بنزین به تمامی کارت‌های سوخت بنزین یارانه‌ای تعلق می‌گیرد.

منبع: تجارت نیوز

برچسب ها: سهمیه بنزین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین