هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۶

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۶

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۶ آبان ماه در اغلب مناطق کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۴۵۵
بازدید : ۳۶۲۷
۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۱۶ آبان ماه در استان‌های چهارمحال و بختیاری، یزد، کرمان، هرمزگان، شمال و شرق خوزستان و برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، اصفهان، خراسان جنوبی، بوشهر، مرکزی، قم، جنوب لرستان، جزایر تنگه هرمز و خلیج فارس وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط تهران، البرز و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه بارش‌ها در فارس، بوشهر، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، جنوب اصفهان، جزایر تنگه هرمز و خلیج فارس و برخی مناطق هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری ادامه خواهد داشت. طی این مدت بارش در مناطق مرتفع و سردسیر این استان‌ها به‌صورت برف خواهد بود.

سه‌شنبه و چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود. از این رو افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی و پرتردد به‌ویژه تهران و کرج دور از انتظار نیست.

سه شنبه در برخی مناطق کرمان، فارس و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می‌دهد. از اواخر وقت چهارشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی روی دریای خزر، بارش‌ها در گیلان و اردبیل آغاز می‌شود. پنج شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، از دوشنبه تا چهارشنبه در نیمه شمالی کشور افزایش تدریجی دما پیش‌بینی می‌شود. پنج‌شنبه در شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش محسوس دما اتفاق می‌افتد.

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت غبار محلی با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه صاف و گاهی غبار محلی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با دمای ۸ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه