ورود کرونا «دلتا پلاس» به کشور؟!

ورود کرونا «دلتا پلاس» به کشور؟!

در حال حاضر ویروس جهش یافته دلتا در کشور‌های همسایه مثل روسیه مشاهده شده که باید در این زمینه هوشیار باشیم و مرز‌ها را به خوبی حفاظت کنیم تا از ورود آن به کشور جلوگیری شود.
کد خبر: ۱۰۰۵۵۳
بازدید : ۵۶۵۶
۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به مشاهده ویروس جهش یافته دلتا در کشور‌های همسایه در خصوص مراقبت از مرز‌ها برای جلوگیری از ورود «دلتا پلاس» به کشور هشدار داد.

علیرضا زالی عصر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای تهران که با حضور محسن منصوری، استاندار تهران برگزار شد با اشاره به پیشتازی استان تهران در اجرای طرح شهید سلیمانی در کشور اظهار داشت: باید به این نکته توجه ویژه داشته باشیم که تأمین هزینه اجرای این طرح نسبت به هزینه درمان مقرون به صرفه‌تر است لذا ضروری است که در این خصوص اقدامات لازم انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه در برهه کنونی با روند نزولی کرونا همراه هستیم افزود: هم اکنون بهترین فرصت برای بیماریابی مبتلایان به ویروس کرونا است. زالی با بیان اینکه در استان تهران در زمینه واکسیناسیون نسبت به میانگین کشوری از سهم بالاتری برخوردار هستیم گفت: نباید با سهل انگاری دستاورد‌های حاصل شده از بین برود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران از افزایش شیوع ۳۵ درصدی کرونا در کشور‌های دیگر خبر داد و عنوان داشت: در حال حاضر ویروس جهش یافته دلتا در کشور‌های همسایه مثل روسیه مشاهده شده که باید در این زمینه هوشیار باشیم و مرز‌ها را به خوبی حفاظت کنیم تا از ورود آن به کشور جلوگیری شود.

وی افزود: همچنان تاکید ما و همه متخصصان و پژوهشگران بر رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک می‌باشد.

برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه