شکنجه شدن دانش آموز کلاس اولی توسط معلم!

شکنجه شدن دانش آموز کلاس اولی توسط معلم!

معلمی در روستای ریزه‌وند بولی از توابع شهرستان چوار در استان ایلام، دانش‌آموز کلاس اولی خود را به طرز وحشتناکی کتک زده، تا حدی که این کودک ۷ ساله از مدرسه وحشت کرده و از کانکس مدرسه می‌ترسد. زیرا معلم به او گفته اگر پیش پدر و مادرت چیزیی بگویی باز هم کتکش می زند.
کد خبر: ۱۰۰۶۶۱
بازدید : ۴۹۹۷
۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶

فرادید| اخیرا تصاویری از یک دانش آموز کلاس اولی در فضای مجازی منتشر شده که توسط معلم اش شکنجه شده است. این تصاویر سبب تشویش اذهان عمومی شده و از مسئولان خواسته شده تا با این معلم سنگ دل برخورد قاطع شود.  

به گزارش فرادید؛ کتک خوردن کودک ۷ ساله، در دبستان منتظر قائم روستای ریزه وند بولی از توابع شهرستان چوار، در استان ایلام اتفاق افتاده و در تصاویر آثار کبودی روی بدن کودک مشهود است.

شکایت پدر و مادر پسربچه چواری و انتشار تصاویر کودک در فضای مجازی باعث شده تا اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام طی بیانیه‌ای به این موضوع واکنش نشان دهد.

در این بیانیه آمده که روز سه شنبه مورخه ۱۴۰۰/۸/۱۱برابر تماس یکی از اولیای دانش آموزان روستای مذکور مبنی بر تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان کلاس اول، از داستان باخبر شده و همکاران خود را برای پیگیری به آن جا فرستاده و همچنین آموزگار کلاس به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جهت توضیحات احضار گردیده تا جنبه‌های موضوع روشن‌تر شود.

حامد، رجبی‌زاده رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام گفته که «معلم او در هر مرحله از گفتگو موضوع تنبیه را انکار می‌کرده تا اینکه تیمی ۳ نفره از آموزش و پرورش استان بررسی پرونده را به دست گرفت و در نتیجه تنبیه معلم محرز شد و بزودی این گزارش به دادستانی استان ایلام ارسال می‌شود تا با معلم خاطی برخورد لازم و قانونی صورت گیرد».

شکنجه شدن دانش آموز کلاس اولی توسط معلم!
داستان شکنجه شدن دانش آموز چواری

پدر ابوالفضل در این باره توضیح داده که به علت اینکه چوبان است، صبح زود احشام را به صحرا می‌برد و عصر برمی‌گردد. یکی از همین روزها، هنگامی که به خانه برمیگردد همسرش را در حال گریه کردن می‌بیند.

نگران می‌شود و علت گریه همسرش را می‌پرسد که او در جواب می‌گوید: «معلم ابوالفضل او را کتک زده و تمام بدنش کبود شده و نمی‌تواند چیزی بخورد».

سپس پدر این دانش آموز درباره روزی که این اتفاق تلخ برای ابوالفضل افتاده توضیح می‌دهد: «دخترم کلاس پنجم است و به همراه پسرم در یک مدرسه درس می‌خواند، روز حادثه طبق روال هر روز دخترم ساعت ۱۲/۳۰ به منزل آمده بود، اما پسرم حدود ساعت ۲ به خانه برگشته بود».

او ادامه می‌دهد که وقتی ابوالفضل به خانه برمیگردد به مادرش می‌گوید که گرمش است. ابوالفضل ناهار نمیخورد و گریه امانش را می‌برد، این حالات مادرش را نگران می‌کند و با اصرارهایش متوجه می‌شود که فرزندش توسط آموزشگار کلاس اش شکنجه شده است.

پدر ابوالفضل می‌گوید زمانی که از سرکار برمیگردد با بدن کبود پسرش مواجه می‌شود و این موضوع حالش را بد می‌کند و آرزو کرده که مرگ به زندگی اش پایان دهد.

او در این باره گفت: «عصر که به خانه آمدم با دیدن دست‌های کبود و متورم پسرم آرزو کردم که بمیرم، تحمل دیدن آزار هیچ کودکی را ندارم، اما باز هم به قانون تمکین کردم و روز بعد با مراجعه به پاسگاه از معلم فرزندم شکایت کردم و سپس به آموزش و پرورش شهرستان چوار رفتم و آنجا هم علیه او طرح شکایت کردم».

پدر دانش آموز شکنجه شده درباره شکنجه‌هایی که کودک اش تحمل کرده می‌گوید: «معلم، آب روی دست فرزندم ریخته بود و با چوب زده بود، به رئیس آموزش وپرورش هم گفتم معلم حق تنبیه دارد، اما شکنجه خیر، دیدن بدن کبود و متورم پسرم برایم شکنجه است».

او در ادامه بار‌ها تاکید کرده که پسرش شب‌ها مضطرب و وحشت زده است و استرس دارد، در این حال از خواب بیدار می‌شود، می‌گوید بدنم درد می‌کند و با التماس از پدرش می‌خواهد دیگر او را به مدرسه نفرستد.

ابوالفضل چنان از مدرسه وحشت کرده که از کانکس مدرسه می‌ترسد. زیرا معلم گفته بود اگر پیش پدر و مادرت چیزیی بگویی باز هم کتکت می‌زنم.


برخورد با معلم سنگ دل

افشار خسروی زاد، دادستان ایلام گفته که موضوع را از رئیس دادگاه شهرستان چوار پیگیری کرده‌ و با توجه به تأیید آثار کبودی روی بدن این دانش‌آموز ۷ ساله تحقیقات و رسیدگی قضایی بر اساس روال قانونی انجام می‌گیرد و بدون اغماض با مسبب این رفتار غیرقانونی برخورد جدی خواهد شد.

همچنین زهرا همتی، مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفته است که به خانه کودک آسیب دیده رفته اند تا خقیقت را کشف کنند، اما چون قصد دارند در ابتدا اعتماد دانش‌آموز را جلب کنند تا حقیقت بدرستی کشف شود، از بررسی بدنی دانش‌آموز خودداری کردند.

البته خاله این کودک گفته که چند قسمت از بدن خواهرزاده‌اش کبود شده و والدین این کودک فرزندشان را برای طول درمان به پزشکی قانونی برده‌اند.

همتی گفته که تلاش می‌کنند تا روز شنبه آینده مشخص کنند که کودک آزاری صورت گرفته یا خیر و گزارش اورژانس اجتماعی را به دادستان استان ارائه می‌کنند.

گفته شده که اگر کودک آزاری تایید شود با معلم مجرم برخورد می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین