هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۵

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۵ آبان ماه بارش در استان‌های جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق مرتفع و سردسیر به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۸۳۰
بازدید : ۵۹۸۷
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۲۵ آبان ماه درشمال آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل شمالی، خراسان شمالی و خراسان رضوی همچنین در شرق کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهار محال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در خوزستان، بوشهر، فارس و دامنه‌های جنوبی البرز افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

بارش در استان‌های جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق مرتفع و سردسیر به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش در این روز در استان‌های گیلان و مازندران و دریای خزر مواج خواهد بود.

چهارشنبه بارش در نوار شمالی کاهش می‌یابد. بارش در لرستان، جنوب مرکزی، شمال شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان ادامه دارد و در شمال قارس، هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود.

پنجشنبه بارش در شرق فارس، کرمان، هرمزگان، غرب یزد و جمعه در ارتفاعات کرمان بارش پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود. شنبه در ارتفاعات جنوب غرب و غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق جوی پایدار حاکم خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ طی دو روز آینده در نیمه شمالی کشور دما به‌طور میانگین بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد.

سه شنبه در شمال شرق و چهارشنبه و پنجشنبه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. روز‌های پنجشنبه و جمعه در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت دوباره با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه هستیم.

آسمان تهران فردا ابری و وزش باد با احتمال رگبار برف و در اواخر وقت نیمه‌ابری با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری و غبار محلی با احتمال وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۰ و ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با دمای ۱ و ۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین