هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۲۶ آبان ماه در اغلب استان‌های کشور شاهد بارش باران و برف خواهیم بود.
کد خبر: ۱۰۰۸۷۴
بازدید : ۵۹۶۲
۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶

فرادید| براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۲۶ آبان ماه در استان‌های ساحلی دریای خزر، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال فارس، کرمان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و به‌صورت پراکنده در استان‌های خراسان شمالی، تهران، جنوب مرکزی شرق لرستان و ارتفاعات سمنان بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در استان‌های هرمزگان و بوشهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران در این روز به سبب وزش باد شدید در شرق استان‌های یزد و کرمان، غرب خراسان جنوبی و بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد.

روز پنجشنبه در بخش‌های جنوبی استان فارس و بخش‌هایی از کرمان و هرمزگان رگبار باران و وزش باد و جمعه در ارتفاعات کرمان بارش پراکنده برف و وزش باد انتظار می‌رود. سایر مناطق کشور در روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه شاهد جوی آرام خواهند بود و انتظار افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی و پرتردد وجود دارد.

روز چهارشنبه در شمال شرق کشور دمای هوا حدود ۷ تا ۱۴ درجه کاهش می‌یابد بطوری‌که بارش در استان خراسان رضوی به‌صورت برف خواهد بود و در استان‌های دامنه جنوبی البرز، نواحی مرکزی و شرق کشور کاهش دما حدود ۶ تا ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های یکشنبه و دوشنبه با ورود سامانه بارشی، مناطق جنوب غرب کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی از جمله استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بصورت پراکنده در شمال غرب و غرب کشور شاهد بارندگی خواهند بود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۱ و ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و مشهد با دمای ۲ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه