قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۴

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۴

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۴ آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۹۲ دلار و ۲۴ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۱۲۸
بازدید : ۶۹۵۹
۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۵

فرادید| طلا علیرغم افزایش قیمت، همچنان در کانال ۱۷۰۰ دلار قرار داردو امروز ۴ آذرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با رشد ۰.۲۶ درصد به ۱۷۹۲ دلار و ۲۴ سنت رسید.

وجود اینکه ارزش دلار تقویت شده و این گمانه زنی قوت گرفته که فدرال رزرو ممکن است زودتر از آنچه انتظار می‌رود نرخ بهره را افزایش دهد قیمت طلا امروز شاهد اندکی افزایش بود.

به گزارش فرادید؛ انتظارات مذکور شاخص دلار را تحکیم کرده و این شاخص روز چهارشنبه نزدیک به بالاترین حد خود در ۱۶ ماه اخیر ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران نگه داشت.

سرمایه گذاران این احتمال را مطرح می‌کنند که جرومی پاول که از سوی جو بایدن برای یک دوره دیگر نامزد تصدی ریاست بانک مرکزی آمریکا شده است برای مهار بیشتر قیمت‌ها اقدام به سرعت بخشیدن به روند عادی سازی سیاست‌های پولی نماید.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA گفت: بعید است اونس طلا بهبود معناداری در بالای مرز ۱۸۰۰ دلار پیدا کند مگر این که بازده اوراق خزانه ۳۰ ساله آمریکا بخشی از رشد هفته جاری را از دست بدهد. وی پیش بینی کرد سقف قیمت کوتاه مدت اونس طلا ۱۸۱۰ دلار خواهد بود.

در همین حال نتیجه یک بررسی نشان می‌دهد بنگاه‌های اقتصادی انگلیس در ماه جاری میلادی بیشترین رشد را در ثبت سفارشات جدید از ماه ژوئن تاکنون شاهد بوده اند و این در کنار افزایش بی سابقه هزینه‌ها زمینه را برای افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس در ماه دسامبر هموار می‌سازد.

افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و اشتهای سرمایه گذاران برای حضور در این بازار را کاهش می‌دهد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه