هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۶

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۶

با توجه به تحلیل نقشه‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۶ آذر ماه دراغلب استان‌های کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۱۷۰
بازدید : ۱۸۸۹
۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز شنبه ۶آذر و یکشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود. امروز وقوع بارش پراکنده در برخی مناطق خراسان رضوی دور از انتظار نیست.

با توجه به نفوذ جریانات مرطوب جنوبی، دوشنبه در مناطقی از هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب و غرب سیستان و بلوچستان و شرق فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و سه شنبه در مناطقی از خراسان جنوبی، شرق هرمزگان، جنوب کرمان و غرب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

طی این مدت شرایط پایداری هوا در سایر مناطق کشور ادامه دارد.

از اواخر چهارشنبه با ورود سامانه بارشی در مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد. پنجشنبه گستره بارش علاوه بر شمال غرب، مناطقی از غرب، سواحل دریای خزر و دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز را فرا می‌گیرد.

از روز شنبه تا چهارشنبه با توجه به پیش‌بینی پایداری هوا، پتانسیل افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوای شهر‌های صنعتی و پرجمعیت وجود دارد. شنبه با توجه به وزش باد در استان‌های البرز و تهران انتظار می‌رود به‌طور موقت از غلظت آلاینده‌های جوی کاسته شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران دمای هوا از امروز تا چهارشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر به‌طور محسوسی افزایش می‌یابد. به‌ویژه روز‌های سه شنبه و چهارشنبه این افزایش دما با گرمباد همراه خواهد بود.

از اواخر چهارشنبه با توجه به شمالی شدن جریانات از سوی دریای خزر، دمای هوای این مناطق نیز کاهش خواهد یافت. خلیج فارس از بعدازظهر شنبه و طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا نیمه ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۰ و ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۱۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین