قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۸ آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۹۵ دلار و ۴۱ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۲۲۳
بازدید : ۲۲۱
۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۵

فرادید| طلا همچنان در رسیدن به کانال ۱۸۰۰ دلار ناکام است. امروز ۸ آذرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت افزایش ۰.۴۱ درصد به ۱۷۹۵ دلار و ۴۱ سنت رسید.

قیمت طلا نسبت به متوسط هفته‌های اخیر در سطوح پایین‌تری قرار دارد و در حال حاضر مهم‌ترین شانس قیمت طلا برای بازگشت به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار گونه جدید ویروس کرونا عنوان می‌شود.

همراه با شیوع گونه جدید ویروس کرونا دولت‌های سراسر دنیا در حال ارزیابی شرایط هستند تا در صورت لزوم محدودیت‌هایی را اعمال نمایند، برخی از کشور‌ها نیز محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند، مثلا کانادا سفر به آفریقای جنوبی و شش کشور همسایه‌اش را ممنوع کرده است، حتی بدون وجود این گونه جدید نیز اقتصاد جهانی با محدودیت‌های سمت عرضه مواجه بود و تحلیل‌گران علت اصلی تورم را همین محدودیت‌های سمت عرضه عنوان می‌کردند، اگر خطر ناشی از این گونه جدید در حدی باشد که دولت‌های بزرگ را وادار به اعمال قرنطینه نماید، مشکل سمت عرضه برجسته خواهد شد و قیمت طلا شانس خوبی برای رشد پیدا خواهد کرد.

به گفته کِرِگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار شرکت OANDA، دارایی‌های پرریسک اواخر هفته پس از این که واریانت جدید کووید ۱۹ هراس از محدودیت‌های و قرنطینه‌های جدید را برانگیخت، ریزش کردند. نگران کننده‌ترین موضوع درباره واریانت جدید در حال حاضر این است که شناخت اندکی نسبت به آن وجود دارد و نشانه‌های اولیه از مشکل سازتر بودن آن نسبت به واریانت دلتا حکایت دارند.

به گزارش فرادید؛ بعضی از اقتصاددانان و تحلیلگران بازار اظهار کرده‌اند که شیوع واریانت جدید می‌تواند در صورت اثرگذاری روی فعالیت اقتصادی و جهت آتی سیاست پولی، از قیمت طلا پشتیبانی کند.

به گفته تحلیلگران کالا در شرکت تی دی سکیوریتیز، طلا پتانسیل این را دارد که نیروی صعودی جدیدی جذب کند. تقاضا برای دارایی امن احتمالا عاملی خواهد بود که به طلا کمک می‌کند بازه معاملاتی اخیرش را شکسته و به محدوده بالاتری صعود کند.

اگرچه بازار طلا از رکورد پایینی که اوایل هفته گذشته داشت، فاصله گرفت، اما بعضی از تحلیلگران می‌گویند آسیب فنی زیادی در ابتدای هفته وارد شده است. با وجود این که قیمت طلا روز جمعه بالا رفت، اما قیمت آن پایین ۱۸۰۰ دلار ماند.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس اظهار کرد: هر چند نگرانی‌های کرونایی کمک کرد بازار طلا افت قیمت را تا حدودی جبران کند، اما وی قیمت‌های پایین‌تر در کوتاه مدت را پیش بینی می‌کند. طلا با مقاومت در سطح ۱۸۱۶ دلار روبروست و اگر این مقاومت حفظ شود، به سطح پایین‌تری متمایل خواهد شد و در ۱۷۷۶ دلار حمایت پیدا می‌کند.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management گفت که با ادامه واکنش بازار‌ها به نوع جدیدی از ویروس کووید-۱۹ از آفریقای جنوبی، قیمت طلا در هفته آینده بالاتر خواهد رفت.

آدام باتن، رئیس استراتژی ارز در سایت Forexlive.com گفت که نگران یک تغییر هاوکیش جدید در بین سیاست‌گزاران بانک مرکزی ایالات متحده است. وی افزود: افزایش فشار‌های تورمی می‌تواند فدرال رزرو را مجبور کند تا سیاست‌های پولی خود را زودتر از آنچه انتظار می‌رفت، تشدید کند.

دانیل بریزمان، تحلیلگر فلزات ارزشمند در کومرس بانک اظهار کرد: اگرچه آمار اشتغال بهتر از حد مطلوب می‌تواند قیمت طلا را تحت فشار قرار دهد، اما وی توجه بیشتری به تورم دستمزد خواهد داشت. بانک مرکزی آمریکا ممکن است به دنبال افزایش نرخ‌های بهره باشد، اما تورم همچنان رو به رشد است و این به معنای آن است که نرخ‌های بهره واقعی منفی خواهند ماند و این امر از طلا حمایت می‌کند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین