هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۵ آذرماه در شهر‌های صنعتی کشور فزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.
کد خبر: ۱۰۱۴۱۵
بازدید : ۱۶۵۹
۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایرات امروز ۱۵ آذرماه در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج، اصفهان و مشهد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

امروز با گذر موج تراز میانی جو از نیمه شمالی کشور در مناطقی از غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار باران و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، در ارتفاعات بارش برف و بعد از ظهر در شرق و شمال شرق وزش باد شدید رخ می‌دهد. سه شنبه جوی آرام و پایدار در غالب مناطق کشور حاکم است.

بعدازظهر چهارشنبه در آذربایجان غربی، کردستان و آذربایجان شرقی ابرناکی، رگبار پراکنده گاهی وزش باد شدید و افزایش نسبی دما رخ می‌دهد. پنجشنبه علاوه بر استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و آذربایجان شرقی در کرمانشاه، همدان، زنجان و اردبیل نیز رگبار باران گاهی وزش با شدید و در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی می‌شود.

جمعه در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده و در مرکز، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز در تهران و سمنان وزش باد پدیده غالب خواهد بود.

همچنین از بعدازظهر سه شنبه تا پنجشنبه افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد و در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج، اصفهان و مشهد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با غبارمحلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۸و۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز و همدان با دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین