قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز 16 آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به 1777 دلار و 66 سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۴۴۳
بازدید : ۱۵۵
۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳

فرادید| طلا همچنان در مسیر کاهشی حرکت می‌کند. امروز ۱۶ آذر ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت کاهش ۰.۱ درصد به ۱۷۷۷ دلار و ۶۶ سنت رسید.

در حالی که کاهش سوددهی اوراق قرضه و چشم انداز انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو بر بازار طلا سایه افکنده است، قیمت فلز زرد امروز شاهد نوسانی جزئی بود.

قیمت طلا روز جمعه پس از انتشار آماری که نشان داد رشد اشتغال آمریکا در نوامبر به میزان قابل ملاحظه‌ای آهسته شده است، یک درصد افزایش یافت.

اما این آمار در انتظارات برای تعدیل سریعتر تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا تغییری ایجاد نکرد، زیرا سیاستگذاران احتمالا به نشانه‌های بهبود بازار کار واکنش نشان خواهند کرد چرا که نرخ بیکاری به پایین‌ترین رکورد ۲۱ ماه اخیر کاهش پیدا کرده است. نشست سیاست پولی دو روزه بانک مرکزی آمریکا در ۱۴ دسامبر آغاز می‌شود.

جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه اوآندا در این باره گفت: «انقباضی شدن سریعتر سیاست پولی احتمالا قطعی است به شرطی که آمار‌های این هفته و هفته آینده در مورد سویه اومیکرون نشان دهد که عوارض این سویه چندان جدی نیست؛ بنابراین قیمت طلا ممکن است تحت فشار قرار گیرد و هفته آینده تا رقم ۱۷۲۰ دلار پایین بیاید.»

بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار اکنون منتظر انتشار آمار قیمت مصرفی آمریکا در روز جمعه هستند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین