قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۷ آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۹۰ دلار و ۱۹ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۴۷۵
بازدید : ۷۲۱۴
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰

فرادید| طلا به کانال ۱۸۰۰ دلار نزدیک شده است. امروز ۱۷ آذرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۰.۲۴ درصد به ۱۷۹۰ دلار و ۱۹ سنت رسید.

در بازار طلا ظاهرا درگیری میان خرس‌ها و گاو‌ها به‌شدت بالاست. مهم‌ترین سنگر گاو‌ها کانال ۱۷۵۰ دلار و مهم‌ترین سنگر خرس‌ها ۱۸۵۰ دلار است.

درحالی که در هفته‌های گذشته پیش‌بینی می‌شد که روند قیمتی طلا با توجه به کشف سویه اومیکرون ویروس کرونا و سیاست‌های تورمی فدرال رزرو، رو به بالا باشد، اما تحرکات اخیر معامله‌گران بزرگ بازار نشان از آن دارد که ظاهرا شرایط آن‌گونه که پیش‌بینی می‌شد پیش نخواهد رفت و نظر بازیگران اصلی بازار به این شکل نیست.

در حالی که سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و ارزش دلار اندکی کاهش یافته است و توجه سرمایه گذاران معطوف آمار‌های تورمی شده که قرار است این هفته منتشر شود و می‌تواند بر تصمیم فدرال رزرو در مورد زمان انقباضی شدن سیاست پولی اثر بگذارد، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

قیمت طلا پس از عبور از ۱۸۰۰ دلار به‌شدت نوسانی بود و به همین علت نیز نتوانست خود را در برابر فشار فروش ایجاد شده حفظ کند. تحلیلگران بر این عقیده‌اند که ایجاد تورم در سال آینده، فدرال رزرو را به سمت افزایش نرخ بهره حرکت خواهد داد.

به گزارش فرادید؛ در نتیجه این عمل، صندوق‌های پوشش ریسک تمایل بیشتری برای خرید اوراق بدهی منتظره خواهند داشت و خروج کنونی آن‌ها از بازار طلا موجب شده است تا طلا در محدوده کنونی گیر کند.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت IG Markets در این باره گفت: طلا تحت تاثیر دورنمای تحکیم سیاست پولی آمریکا به تدریج روند کاهشی پیدا خواهد کرد و اگر شاخص قیمت مصرفی رشد بالاتر از حد انتظاری داشته باشد، تنها باعث می‌شود انتظارات برای اقدام سریع‌تر بانک مرکزی آمریکا تحکیم شود.

اما بازده واقعی همچنان منفی است و بنابراین سرمایه گذاران ممکن است به دنبال متنوع کردن سرمایه گذاری از اوراق قرضه به دارایی‌های سرمایه گذاری دیگری باشند و این امر ممکن است قیمت طلا را پشتیبانی کند. با این حال همه چیز به موضع بانک مرکزی آمریکا در هفته آینده و تاثیر واریانت اُمیکرون بر انتظارات تورمی بستگی خواهد داشت.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت: «موضوع تنش بین آمریکا و روسیه بر سر اوکراین در پس ذهن سرمایه گذاران حضور دارد و این مسئله اندکی به تقویت قیمت طلا کمک کرده است. اما این عامل نمی‌تواند قیمت فلز زرد را خیلی بالا ببرد و هرگونه عبور قیمت از محدوده ۱۷۷۰ تا ۱۸۱۰ دلار بستگی به تصمیم هفته آینده فدرال رزرو خواهد داشت.»

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه