هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۰ آذرماه در مناطق شرقی کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۱۵۵۳
بازدید : ۵۰۵۶
۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۲۰ آذر در شمال شرق و شرق کشور وزش باد رخ می‌دهد.

به‌تدریج یکشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، در شرق اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی، بارش باران وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، همچنین روز یکشنبه وزش باد در نوار شرقی کشور افزایش می‌یابد و در پاره نقاط وزش باد و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

در این مدت در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود. دوشنبه این وضعیت در کشور ادامه دارد و به‌تدریج غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش خواهد یافت.

روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در کل کشور جوی پایداراستقرار خواهد داشت و کیفیت هوا در شهر‌های تهران، کرج، اراک و اصفهان به حد ناسالم برای تمام گروه‌ها خواهد رسید.

بعدازظهر چهارشنبه در ارتفاعات واقع در شمال غرب و غرب بارش پراکنده رخ می‌دهد و به‌تدریج پنجشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در مناطقی از غرب و شمال غرب ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در استان اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش نسبی دما انتظار می‌رود. خلیج فارس نیز امروز نسبتا مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان و تبریز با دمای ۱۰ و ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه