آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

بر اساسِ آمارِ فوتی‌های کرونا، امروز ۲۰ آذرماه ۵۸ نفر از هم وطنانمان بر اثر این بیماری جان باختند.
کد خبر: ۱۰۱۵۷۰
بازدید : ۵۱۸۵
۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹

فرادید| وزارت بهداشت امار فوتی‌های کرونا امروز ۲۰ آذرماه را ۵۸ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۳۰ هزار و ۶۶۱ نفر رسید.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای خبر داد؛ پس از ۴۶۰ روز؛ ابتلای روزانه به به کووید ۱۹ به کمتر از ۲۰۰۰ نفر رسید.

در این اطلاعیه آمده است: تا کنون ۵۸ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۶۶ نفر دُز اول، ۴۹ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۸۳۵ نفر دُز دوم و دو میلیون و ۲۳۷ هزار و ۸۴۱ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰۹ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۷۴۲ دُز رسید.

به گزارش فرادید؛ از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، یک هزار و ۶۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۸۶ نفر از آن‌ها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۵۲۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۹۶۳ هزار و ۳۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

در شبانه روز گذشته ۱۹ استان کشور، مرگ و میر صفر و یک داشته اند. در استان‌های لرستان، گلستان، قم، اردبیل، هرمزگان، بوشهر، خراسان شمالی و قزوین هیچ موردی از مرگ بیماران کرونایی گزارش نشده و در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، زنجان، همدان، مازندران، خوزستان، چهار محال و بختیاری، کردستان، ایلام، البرز و سمنان فقط یک مورد مرگ و میر بیماران کرونایی ثبت شده است.

همچنین ۴ استان کشور در شبانه روز گذشته، مرگ و میر ۵ و بالاتر داشته اند. تهران با ۹ مورد، خراسان رضوی و فارس با ۶ مورد و گیلان با ۵ مورد، بیشترین تعداد فوتی‌های شبانه روز گذشته را داشته اند. سه هزار و ۱۲۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۹ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۴۸۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۹ شهر در وضعیت زرد و ۳۲۱ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. در شبانه روز گذشته ۳۰۳ هزار و ۳۳۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۸۵ هزار و ۳۸۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۶۸ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۸ هزار و ۲۷۸ در یک روز به تعداد پنج میلیون و ۳۰۳ هزار و ۷۴۲ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۴۱ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۸۹۸ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۸۱۵ هزار و ۷۵۲ نفر (یک هزار و ۴۱۷ نفر)

۲. برزیل ۶۱۶ هزار و ۵۰۴ نفر (۲۰۶ نفر)

۳. هند ۴۷۴ هزار و ۷۳۵ نفر (۶۲۴ نفر)

۴. مکزیک ۲۹۵ هزار و ۸۹۳ نفر (۲۹۲ نفر)

۵. روسیه ۲۸۶ هزار و ۸۲۳ (یک هزار و ۱۸۱ نفر)

۶. پرو ۲۰۱ هزار و ۴۹۰ نفر (۴۰ نفر)

۷. اندونزی ۱۴۵ هزار و ۹۸۷ نفر (۱۶۱ نفر)

۸. بریتانیا ۱۴۳ هزار و ۸۰۷ نفر (۸۶ نفر)

۹. ایتالیا ۱۴۰ هزار و ۴۶۰ نفر (۸۵ نفر)

۱۰. ایران ۱۳۰ هزار و ۵۲۴ نفر (۷۸)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه