شرایط اخذ اقامت و سرمایه گذاری در اتریش
سرمایه گذاری در اتریش را به کمک موسسه مهاجرتی صباپلن برای خود هموارتر سازید

شرایط اخذ اقامت و سرمایه گذاری در اتریش

داشتن اقامت دائمی اتریش برای شما این امکان را فراهم می‌کند که بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شینگن اروپا سفر کنید. اقامت این کشور به صورت یک ساله‌ صادر خواهد شد و بعد از آن بدون هیچ مشکلی می‌توانید آن را تمدید کنید.
کد خبر: ۱۰۱۶۳۴
بازدید : ۴۸۷۸
۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است که افراد ساکن آن از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار هستند. این کشور به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیز و اقتصاد توسعه‌یافته و پایدار یک مکان عالی برای اقامت دائم محسوب می‌شود. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در اتریش و شرایط اقامت تمکن مالی اتریش هستید، تا انتها این مقاله همراه ما باشید.

شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت در اتریش برای افراد ثروتمندی مناسب است که از نظر مالی کاملا تامین باشند و قصد کار و تجارت در این کشور را نداشته باشند. برای دریافت اجازه اقامت در این کشور شرایطی لازم است که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

درآمد ثابت از منابع خارج از اتریش مانند روسیه یا کشورهای دیگر

برای اخذ اجازه اقامت در این کشور باید استقلال مالی داشته باشید. این مورد به این معنی است که فرد متقاضی باید درآمد ماهانه ثابت و مشخصی داشته باشد. حداقل درآمد ماهانه برای افراد مجرد حدود 2000 یورو و برای متقاضیان متاهل حدود 3000 یورو است.

علاوه‌براین هزینه‌های دیگر مانند اجاره خانه، بیمه، کرایه خودرو و غیره نیز در نظر گرفته می‌شود. با در نظر گرفتن تمام هزینه‌ها، درآمد یک خانواده چهار نفره باید از 7000 یورو در ماه یا از 80000 یورو در سال بیشتر باشد.

خرید یا اجاره خانه در اتریش

یکی دیگر از شرایط گرفتن اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در اتریش خرید یا اجاره خانه در این کشور است. متراژ خانه با توجه به تعداد اعضای خانواده در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال یک خانواده 4 نفره به خانه‌ای در حدود 80 متر نیاز دارند.

برای اینکه بتوانید در کشور اتریش اقامت بگیرید، باید تسلط کامل و عالی بر زبان آلمانی داشته باشید. برای اثبات این تسلط باید در در آزمون شرکت کنید و مدرک ارائه دهید. به عنوان مثال، مدرک انستیتو گوته، گواهینامه TELC GmbH و گواهی آزمون ÖIF یا ÖSD مناسب این امر خواهند بود.

داشتن اقامت دائمی اتریش برای شما این امکان را فراهم می‌کند که بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شینگن اروپا سفر کنید. اقامت این کشور به صورت یک ساله‌ صادر خواهد شد و بعد از آن بدون هیچ مشکلی می‌توانید آن را تمدید کنید. بعد از 10 سال اقامت، شما می‌توانید برای دریافت تابعیت اتریش اقدام کنید.

مزایای داشتن اقامت اتریش

  • دسترسی بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شنگن اروپا
  • تجربه داشتن زندگی جذاب و محیط سالم
  • حمل و نقل و ارتباطات عالی

چرا بسیاری از افراد خواهان اخذ اقامت و سرمایه‌گذاری در اتریش هستند؟

اتریش به دلیل داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی مورد توجه بسیاری از افراد است. همچنین اگر شما اقامت اتریش را داشته باشید امکان سفر بدون ویزا و اخذ شهروندی اتحادیه اروپا را نیز خواهید داشت. در طی سالیان گذشته اقتصاد اتریش با وجود بحران پایدار باقی مانده است. در می 2020، آژانس مشاوره بین‌المللی فیچ رتبه اعتباری AA+ را به این کشور اختصاص داد.

به عبارت دیگر اقتصاد این کشور از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و از چشم‌انداز رشد مطلوبی در سال‌های آینده بهره‌مند است. تنها چند کشور دارای رتبه بالاتری نسبت به اتریش هستند، از جمله ایالات متحده آمریکا، آلمان و سوئیس.

از نظر میزان حقوق سیاسی و آزادی‌های مدنی شهروندان و ساکنان اتریش 93 امتیاز از 100 را به دست آورده و جزو کشورهای آزاد محسوب می‌شود. البته از لحاظ گردشگری، به دلیل بسته بودن مرزهای اتریش صنعت گردشگری آسیب قابل توجهی دیده است. درآمد حاصل از گردشگری تقریبا 15درصد از تولید ناخالص داخلی اتریش را تشکیل می‌دهد. این میزان نسبت به کشورهای مشابه منطقه یورو بسیار پایین است.

دلایل سرمایه‌گذاری در اتریش

اقتصاد اتریش دارای یک بخش خدمات و یک بخش صنعتی پیشرفته است. موقعیت این کشور بین کشورهای صنعتی اروپای غربی و کشورهای در حال رشد اروپای مرکزی، شرقی و جنوب شرقی  به درجه بالایی از یکپارچگی اقتصادی، اجتماعی و رسیده است.

اتریش فضایی جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی

اتریش فضای پایدار و جذابی را برای سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد. علاوه‌براین کشور اتریش از سرمایه‌گذاری‌های حوزه فناوری و تحقیق و توسعه استقبال می‌کند. پرطرفدارترین اهداف سرمایه‌گذاری در اتریش در سال‌های اخیر بخش‌های داروسازی، خودرو و مالی بوده است. همچنین این کشور از نظر نیروی کار ماهر بسیار غنی است.

حضور و گسترش شرکت‌های آمریکایی در اتریش

شرکت‌های آمریکایی بسیاری تجربه سرمایه ‌گذاری در اتریش را دارند و به مرور زمان توانسته‌اند فعالیت خود را گسترش دهند. لازم به ذکر است که اتریش طیف گسترده‌ای از مشوق های سرمایه‌گذاری را برای جذب صنعت و مشاغل در مناطق با فناوری پیشرفته، تحقیق و توسعه و مناطق محروم ارائه می‌دهد.

سرمایه‌گذاری در اتریش و اخذ اقامت

اگر شما اقدام به سرمایه‌گذاری در اتریش کنید به راحتی می توانید اقامت این کشور را بگیرید. نکته قابل توجه این است که اتریش از رتبه 24 به 21 در شاخص اعتماد سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سال 2019 رسیده است.

با این حال، تغییر جو سیاسی در اتریش باعث شده است که برخی از مردم ثبات کشور را زیر سوال ببرند و این عدم اطمینان ممکن است منجر به رشد کمتر در آینده شود. همچنین ممکن است بر تصمیمات برخی سرمایه‌گذاران در مورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در اتریش تاثیر بگذارد.

انواع سرمایه‌گذاری در اتریش

در ادامه شما را با انواع سرمایه‌گذاری در این کشور آشنا می‌کنیم، تا از بین این موارد هر کدام را که برای شما امکان پذیرتر است، برگزینید.

سرمایه‌گذاری از طریق حساب پس‌انداز در اتریش

به گفته اداره بازار مالی (FMA)، این نوع سرمایه‌گذاری راهی نسبتا امن و آسان برای حفظ سرمایه در اتریش هستند. برای این کار شما فقط باید یک حساب بانکی باز کنید و شروع به انتقال پول خود کنید. سطح امنیت بالا در این حوزه به این معنی است که تورم در این کشور بسیار پایین است و به هیچ عنوان در طول زمان از ارزش پول شما کاسته نمی‌شود. با این حال این مورد یک روش کوتاه‌مدت تلقی می‌شود.

سرمایه‌گذاری از طریق املاک

ارزش املاک و مستغلات اتریش در دهه گذشته به طور دائم افزایش یافته و و سوددهی آن متوسط اما پایداری را ارائه می‌دهد. این بازار در اروپا نسبتا سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه‌ای محسوب می‌شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اتریش

صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابزارهایی هستند که به شما این امکان را می‌دهند که سرمایه‌ سرمایه‌گذاران خرد را در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کنید. در حالت کلی سرمایه در قالب اوراق بهادار قابل انتقال و همچنین سپرده‌گذاری در بانک‌ها، کالاها یا سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اختصاص داده می‌شود.

اخذ ویزای اتریش و مشورت با موسسه مهاجرتی صباپلن

امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. چنانچه می‌خواهید پول خود را در یک صندوق سرمایه‌گذاری قرار دهید، بهتر است ابتدا برای کسب اطلاعات اولیه به بانک مورد نظر مراجعه کنید. پس از اینکه صندوق خود را انتخاب کردید، بانکی که انتخاب کرده‌اید، یک حساب سپرده اوراق بهادار برای رزرو سهام صندوق باز می‌کند.

البته بهتر است در این زمینه از مشاوران متخصص ما در موسسه مهاجرتی صباپلن (https://sabaplan.net/) کمک بگیرید تا راه مطمئن‌تری را بیابید.

برچسب ها: اتریش اخذ اقامت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه