قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۳

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۳

قیمت بیت کوین آمروز ۲۳ آذرماه با ۳.۶۹ درصد کاهش نرخ به ۴۷,۰۵۲ دلار معادل ۱,۴۲۵,۵۵۷,۹۷۰ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۱۶۵۵
بازدید : ۴۰۴۴
۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۸

فرادید| افت قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد. امروز ۲۳ آذرماه قیمت بیت کوین با ثبت کاهش ۳.۶۹ درصد به ۴۷,۰۵۲ دلار معادل ۱,۴۲۵,۵۵۷,۹۷۰ تومان رسید.

بیت کوین یک کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) یا رمز ارز است، که در ابتدا به عنوان وسیله‌ای برای مبادله طراحی شده بود؛ اما امروزه به عنوان ذخیره ارزش شناخته می‌شود.

به گزارش فرادید؛ این ارز دیجیتال به جای تکیه و وابستگی به نهاد‌های واسطه مانند بانک، از رمزنگاری برای مدیریت و ایجاد کوین‌ها استفاده می‌کند. تاریخچه بیت کوین با اختراع این ارز توسط شخص ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو آغاز شد.

ناکاموتو ایده Bitcoin را از ایده‌های مختلفی که توسط جامعه سایفرپانک‌ها ارائه شده بود، گرفته‌است. بزرگ‌ترین رمز ارز دنیا به سرعت رشد کرد و در بین جوامع آنلاین و آفلاین به عنوان یک ارز شناخته شد. از اواسط سال ۲۰۱۰، برخی کسب و کار‌ها در کنار دیگر روش‌های پرداخت، شروع به پذیرش BTC به عنوان یک روش پرداخت جدید کردند.

بیت کوین بار دیگر، طی ۲۴ ساعت گذشته از دشمن قدرتمند خود، یعنی مقاومت ۵۰ هزار دلاری ضربه خورد. همانطور که دیروز گزارش شد، بیت کوین که با قیمتی در حدود ۴۹,۰۰۰ دلار معامله می‌شد، یک جهش تازه را آغاز کرد که منجر به شکست قیمت بالاتر از سطح مورد نظر شد.

پس از آن، بیت کوین به صعود ادامه داد و برای اولین بار در چند روز گذشته به ۵۱,۰۰۰ دلار رسید. با این حال، بیت کوین نتوانست بالاتر از این سطح باقی بماند و در ساعات بعد با افتی ۴۰۰۰ دلاری به وضعیت فعلی خود در حدود ۴۷,۰۰۰ دلار بازگشت.

بیت کوین از سقوط شنبه گذشته که BTC را از ۵۸,۰۰۰ دلار به ۴۲,۰۰۰ دلار کشاند، تاکنون علیرغم چندین بار تلاش، قادر به بازپس گیری منطقه ۵۰,۰۰۰ دلاری نبوده است.

با توجه به وضعیت کنونی، ارزش بازار رمزارز پیشروی بازار بار دیگر کاهش یافته است، اما همچنان بالای ۹۰۰ میلیارد دلار ایستاده است. طبق اخبار رسیده بازار رمزارز‌ها خود را برای نتایج جلسه FOMC این هفته آماده می‌کنند.

بیت کوین، آلت کوین‌ها و سهام ارز‌های دیجیتالی به دلیل افزایش فشار پیش از نشست FOMC این هفته و احتمال اینکه فدرال رزرو سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه خود را افزایش دهد، شاهد افزایش عرضه بودند.

گاو‌های بیت کوین (BTC) بار دیگر در حالت تدافعی قرار گرفتند، و قیمت به ۴۷ هزار دلار رسید. تحلیلگران می‌گویند که عقب نشینی جزئی در بازار‌های سهام و نشست آتی کمیته بازار باز فدرال‌رزرو (FOMC) دلایل اصلی عقب نشینی دیروز بوده است. برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که ممکن است این نزول حتی به پایین‌تر از مرز ۴۲ هزار دلاری نیز برسد.

کارشناسان عقیده دارند در حال حاضر سفارشات بیت‌کوین زیاد نیست و احتمال شکسته شدن مقاومت ۵۳ هزار دلار کم است.

اگرچه کارشناسان عقیده دارند بازار در کوتاه‌مدت اصلاح می‌کند، اما پیش‌بینی می‌کنند که روند صعودی بیت‌کوین ادامه دارد و روند صعودی بلندمدت این ارز تا زمانی که قیمت بالای ۴۰ هزار دلار باشد ادامه دارد. در حال حاضر بازار فرصت خرید ندارد، اما دو حالت برای ورود کم‌ریسک به بازار وجود دارد.

اگر بیت‌کوین بتواند بالای مقاومت ۵۳ هزار دلار تثبیت شود احتمال رشد قیمت بیت‌کوین به شدت زیاد است و فعالان بازار برای ورود کم‌ریسک می‌توانند منتظر شکسته شدن این مقاومت باشند. در صورت ریزش بازار اولین محدوده حمایت قدرتمند که فرصت خریدی مناسب است محدوده قیمتی ۴۰ تا ۴۲ هزار دلار است.

قیمت لحظه ای بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه