هوای تهران، ناسالم برای همه

هوای تهران، ناسالم برای همه

کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از تداوم شرایط پایدار همراه با وارونگی و سکون جو همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی است.
کد خبر: ۱۰۱۷۱۴
بازدید : ۱
۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز (۲۴ آذرماه) با انباشت آلاینده‌ها، وارونگی و سکون جو و تداوم شرایط پایدار، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۲۴ آذرماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از تداوم شرایط پایدار همراه با وارونگی و سکون جو همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی است.

در طول روز شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند. عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه (۲۴ آذرماه) همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت و تجمع ذرات معلق و به تبع آن وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهد شد.

با حاکمیت پایداری جوی و انباشت آلاینده‌ها تا صبح روز پنجشنبه (۲۵ آذر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

حاکمیت جو آرام و پایدار در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند همچنین با عدم وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه و افزایش تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۵۴ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین