هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۷ آذرماه در برخی استان‌های کشور بارش باران گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۷۸۴
بازدید : ۵۰۳۳
۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز شنبه ۲۷ آذر در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارش عمدتا در استان‌های چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام و خوزستان است. به‌تدریج از اواخر روز شنبه سامانه بارشی بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور را نیز درگیر می‌کند.

روز یکشنبه به‌تدریج از شدت بارش در شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز مرکزی کاسته می‌شود و فعالیت این سامانه در بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی به‌صورت بارش پراکنده و در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری با شدت بیشتر ادامه می‌یابد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، روز دوشنبه سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود و به‌تدریج استان‌های واقع در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سه شنبه به‌تدریج از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می‌شود و در جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و نواحی شمال شرق کشور بارش ادامه دارد و از اواخر وقت سه شنبه (۳۰آذر) فعالیت این سامانه به اتمام می‌رسد.

از بعد از ظهر روز چهارشنبه سامانه بارشی دیگری از شمال غرب وارد کشور می‌شود. طی پنج روز آینده در نواحی کوهستانی و سردسیر کاهش دید به دلیل رخداد مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود همچنین در نواحی مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

از شنبه تا سه شنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا نیمه ابری در طول روز به‌تدریج کاهش ابر در شب همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی در بعد از ظهر به‌تدریج ابری وگاهی بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای با دمای ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با دمای ۶ و۷ درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای ۶و۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه