اثبات بی گناهی یک اعدامی بعد از ۱۳۶ سال

اثبات بی گناهی یک اعدامی بعد از ۱۳۶ سال

بی گناهی مردی که به جرم مشارکت در قتل متهم شده بود، ۱۳۶ سال پس از اعدامش اثبات شد.
کد خبر: ۱۰۱۷۸۸
بازدید : ۷۹۷۲
۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱

قبل از اعدام تصادفی تیموتی ایوانز که در دهه ۱۹۵۰ باعث خشم مردم انگلیس شد، سیستم قضایی انگلیس در سال ۱۸۸۲ یکی از بدترین دوره‌های خود را تجربه کرد.

در آن سال، قوه قضاییه این کشور در گرفتن انگشت اتهام به سوی مردی به نام مولرا سویگ که در واقع بی گناه بود، هیچ تردیدی از خود نشان نداد. این مرد که متهم به انجام یک قتل عام بود، قبل از اینکه بیگناهی اش با بررسی‌های مجدد ثابت شود، به دار آویخته شد. این حادثه به اواسط سال ۱۸۸۲ بر می‌گردد. در آن دوره در جنوب کانتی مایو، ایرلند، یک خانواده چهار نفره به قتل رسیدند.پلیس انگلیس در حین جستجو برای متهم، ۸ نفر را دستگیر و آن‌ها را به قتل عمد متهم کرد. در میان دستگیر شدگان، یک مرد ایرلندی به نام مولرا سویگ حضور داشت که هیچ ارتباطی با این حادثه نداشت. حتی پس از صحبت بازرسان در مورد این قتل مشخص شد که او پس از بحران کشاورزی در سال ۱۸۷۹، در حومه ایرلند زندگی می‌کرده است.

پس از یک محاکمه کوتاه که با وجود فقدان دلایل و شواهد روشن علیه متهمان برگزار شد، دادگاه برای سه مورد از متهمان که شامل مولر سویگ می‌شد، حکم اعدام صادر کرد.

مولرا سویگ

بی گناهی با گذشت ۱۳۶ سال از اعدام

حکم اعدام مولرا سویگ افکار عمومی را تکان داد. چرا که مشخص شد او قادر به درک اتفاقاتی که در اطرافش رخ می‌داده نبوده، زیرا مولرا سویگ انگلیسی متوجه نمی‌شده و فقط به زبان ایرلندی تسلط داشته است. علاوه بر این، دادگاه مترجمی در اختیار وی قرار نداد تا مراحل دادرسی را برای او توضیح دهد.

گفته شده بعد از صدور حکم اعدام، مولرا سویگ به زبان ایرلندی صحبت کرده و سعی داشته به رای دادگاه اعتراض و بی گناهی خود را اعلام کند.

در بحبوحه این اتفاقات، دو نفر از متهمانی که به مشارکت در جنایت اعتراف کردند، در مورد بی گناهی مولرا سویگ صحبت و تاکید کردند که او ربطی به قتل نداشته است. دادگاه از شنیدن این اظهارات خودداری کرد و آن‌ها را نادیده گرفت و در نتیجه مولرا سویگ به دار آویخته شد.

اعدام تصادفی

پس از ۱۳۶ سال و بررسی سوابق این پرونده، رئیس جمهور ایرلند، مایکل دانیل هیگینز، در سال ۲۰۱۸ با عفو مولر سویگ، او را از قتل در سال ۱۸۸۲ تبرئه و تأیید کرد که او به اشتباه متهم به مشارکت در این جنایت شده است.

برچسب ها: اعدام بی گناهی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه