قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۳۰

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۳۰

قیمت بیت کوین، امروز ۳۰ آذرماه با ۰.۹۰ درصد افزایش نرخ به ۴۷،۱۷۵ دلار معادل ۱،۴۲۳،۸۸۳،۰۲۵ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۱۸۷۹
بازدید : ۱۶۱۱
۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸

فرادید| بیت کوین همچنان برای رسید به کانال ۵۰ هزار دلار در تلاش است و البته ناکام. امروز ۳۰ آذرماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۰.۹۰ درصد به ۴۷,۱۷۵ دلار معادل ۱,۴۲۳,۸۸۳,۰۲۵ تومان رسید.

بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ توسط شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد و توانست عنوان اولین رمزارز را از آن خود کند.

به گزارش فرادید؛ قیمت بیت‌کوین با شهرت آن به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. پنج سال پیش، بیت‌کوین با قیمت ۵۰۰دلار قابل خرید بود، اما قیمت آن در حال حاضر به بیش از ۴۶هزار دلار رسیده که افزایش قابل توجهی نشان می‌دهد.

چند روز پیش، وقتی قیمت بیت کوین پس از انتشار بیانیه فدرال رزرو ایالات متحده در رابطه با نرخ تورم به ۵۰,۰۰۰ دلار نزدیک شد، چشم انداز ارز رمزپایه اول بازار به طور قابل توجهی صعودی به نظر می‌رسید. هرچند، این ارز نتوانست از این سطح آرمانی فراتر رود و به تدریج ارزش خود را از دست داد.

همانطور که می‌دانید، طی روز‌های بعد، قیمت به زیر ۴۶,۰۰۰ دلار هم رسید، اما به سرعت به ۴۸,۰۰۰ دلار بازگشت. البته تسلط زیاد خرس‌ها همچنان بر بازار ادامه یافت و این دارایی دوباره مسیری کاهشی را در پیش گرفت. در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی در حدود ۴۷,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

وضعیت بازار‌های سهام جهانی هم تا حدودی به همین شکل است. بیشتر شاخص‌های سهام هفته گذشته به دلیل ترس از شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون و سیاست‌های انقباضی ایالات متحده ارزش خود را از دست دادند. قرارداد‌های آتی S&P ۵۰۰، نزدک و داوجونز هم همگی کاهش یافتند.

نرخ بهره تمایل به تزریق نقدینگی به اقتصاد دارد. بنابراین، پوشش‌های تورمی درک شده مانند بیت کوین، طلا و قیمت دارایی ها، به طور کلی، معمولاً به کاهش نرخ‌ها واکنش مثبت نشان می‌دهند.

قیمت لحظه ای بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین