شاسی بلند اوروس؛ خاص‌ترین و پرفروش‌ترین مدل در تاریخ لامبورگینی
خودرویی که ساخت آن یک روز طول می‌کشد!

شاسی بلند اوروس؛ خاص‌ترین و پرفروش‌ترین مدل در تاریخ لامبورگینی

کارخانه دوم لامبورگینی که از نظر انتشار دی اکسید کربن تاسیساتی بدون آلایندگی محسوب می‌شود دارای یک سالن رنگ جدید است که با هدف تامین تقاضا برای مدل اوروس ساخته شده است.
کد خبر: ۱۰۱۹۴۷
بازدید : ۴۳۳۸
۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴

خودرو شاسی بلند لامبورگینی اوروس به تازگی چهارمین سالگرد تولد خود را جشن گرفته است. از این خودرو در چهارم دسامبر ۲۰۱۷ رونمایی شد و خیلی زود به پرفروش‌ترین مدل در تاریخ لامبورگینی تبدیل شد. این مساله به ثبت رکورد‌های خیره کننده گردش مالی و فروش این شرکت کمک کرده است.

موفقیت جهانی اوروس، لامبورگینی را مجاب کرد تا سایت تولید سنت آگاتا بلونزه را توسعه داده و پس از یک سال و نیم ساخت و ساز، کارخانه دوم خود را در این مجموعه افتتاح کند. بر همین اساس، مساحت این مجوعه تولیدی از ۸۰ هزار متر مربع به ۱۶۰ هزار متر مربع رسیده و پیرو آن استخدام نیروی کار جدید صورت گرفت.

با شش حالت مختلف رانندگی (استرادا، اسپرت، کورسا، سابیا، ترا و نیوِ) و فضای داخلی برای حضور راحت چهار سرنشین، لامبورگینی اوروس یک شاسی بلند اسپرت لوکس دوست داشتنی است. پیشرانه ۴ لیتری هشت سیلندر خورجینی اوروس توانایی تولید ۶۴۱ اسب بخار نیرو و ۶۲۷ پوندفوت گشتاور را دارد.

این خودرو می‌تواند طی ۳.۶ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند و در نهایت بیشینه سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت را کسب کند، از این رو یکی از سریع‌ترین خودرو‌های شاسی بلند جهان محسوب می‌شود.

کارخانه‌ای که اوروس از خط تولید آن خارج می‌شود برای افزایش انعطاف‌پذیری در برنامه‌های تولید توسعه یافته است. این شرایط دسترسی به اطلاعات مختلف در خط تولید کارخانه را ممکن کرده و به کارگران اجازه می‌دهد میزان پیشرفت مونتاژ هر خودرو در هر ایستگاه را بررسی کنند.

میزان تولید لامبورگینی تا پیش از معرفی شاسی بلند اوروس کمتر از ۴۰۰۰ دستگاه خودرو در سال بود، اما با معرفی این مدل، لامبورگینی افزایش تقاضا و سهم بازار خود طی چهار سال گذشته را تجربه کرده است و میزان فروش شرکت بیش از دو برابر افزایش یافته است.

کارخانه دوم لامبورگینی که از نظر انتشار دی اکسید کربن تاسیساتی بدون آلایندگی محسوب می‌شود دارای یک سالن رنگ جدید است که با هدف تامین تقاضا برای مدل اوروس ساخته شده است. همچنین، پیستی با ۱۳ سطح مختلف در مجموعه جدید لامبورگینی ساخته شده تا شاسی بلند اوروس برای شرایط مختلف جاده‌ای و آب و هوایی آزمایش شود.

ساخت یک دستگاه لامبورگینی اوروس تقریبا یک روز کامل طول می‌کشد و نرم افزاری پیشرفته به منظور دنبال کردن پیشرفت و بررسی ایرادات احتمالی بر هر قسمت از فرآیند تولید نظارت دارد. این نرم افزار شبیه نمونه‌هایی است که شرکت‌های هوافضا مانند ایرباس استفاده می‌کنند.

این مساله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا اوروس دومین خودرو شاسی بلند لامبورگینی پس از مدل ال‌ام (لامبو رمبو) است که در سال ۱۹۸۶ معرفی شده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین