شاخص بورس بر می‌گردد؟

شاخص بورس بر می‌گردد؟

برخی تحلیل‌ها این گزاره را برجسته می‌کنند که در صورت رسیدن شاخص بورس به کانال ۱.۴ میلیون واحد، مسیر بازار متفاوت خواهد بود. با این وصف فعلا شاخص در آستانه رسیدن به کانال ۱.۴ میلیون واحد است، اما بازار با گام‌های شکننده به پیش می‌رود.
کد خبر: ۱۰۲۰۶۸
بازدید : ۳۹۵۴
۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸

سیگنال‌های مثبت در معاملات بورس، مسیر صعودی را برای شاخص در روز دوشنبه محتمل کرده است؛ هر چند که  معاملات بازار سهام در روز دوشنبه ۶ دی ماه ۱۴۰۰، به تاثیر از بازگشایی کامودیتی‌ها می‌تواند شاهد سیگنال‌هایی برای تغییر باشد.

هر چند که شاخصه‌های عملکردی بازار سهام نشان داد فروشندگان همچنان می‌توانند مانع از پیشروی شاخص باشند. تحلیل‌ها گویای این است که سمت عرضه در ادامه رفتار تردیدآمیز حقیقی‌ها که سمت خروج از بازار سهام را نشانه گرفته اند، می‌توانند دوباره برای شاخص چالش ایجاد کند.

بورس در وضعیت شکننده

البته سرانه معاملاتی حقیقی‌ها هم به نفع فروشندگان بود، اما شکاف آن بسیار ناچیز بود. همچنین ارزش صف‌های خرید و فروش در یک وضعیت نسبتا برابر به پایان رسید؛ این در حالی بود که در معاملات روز یکشنبه در همان دقایق آغازین تا اواسط معاملات، فروشندگان فاصله خود را با خریداران بیشتر کردند، اما با مقاومت خریداران، این شکاف در پایان معاملات از بین رفت.

اگرچه در پایان معاملات روز یکشنبه بازار سهام شاهد کندشدن فشار سمت عرضه بودیم، اما بازار نشان داد شکننده است؛ برخی تحلیل‌ها این گزاره را برجسته می‌کنند که در صورت رسیدن شاخص بورس به کانال ۱.۴ میلیون واحد، مسیر بازار متفاوت خواهد بود. با این وصف فعلا شاخص در آستانه رسیدن به کانال ۱.۴ میلیون واحد است، اما بازار با گام‌های شکننده به پیش می‌رود.

از روز دوشنبه (امروز) دور جدید مذاکرات وین هم شروع می‌شود و سیگنال‌های مثبت از وین می‌تواند روی رفتار لحظه‌ای معامله گران اثرگذار باشد.

اقبال دوباره خریداران بورس

تازه‌ترین نظرسنجی هم نشان می‌دهد که برای روز دوشنبه با توجه به رفتار ساعات پایانی سمت تقاضا، بازار می‌تواند با اقبال دوباره خریداران روبه رو شود، اما وضعیت بازار همچنان شکننده ارزیابی می‌شود.

خروجی پول حقیقی‌ها که در دو روز ابتدایی هفته در ارقام بالای ۳۰۰ میلیارد تومان تثبیت شده، همچنان پاشنه آشیل بازار شده و تداوم این خروجی‌ها می‌تواند روند حرکت رونق بازار اثرگذار باشد.

برچسب ها: شاخص بورس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه