هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۹

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۹

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۹ دی ماه در غالب شهر‌های صنعتی و پرتردد، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۲۵۰۱
بازدید : ۵۵۲۱
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های بیش‌بینی هواشناسی ایران از امروز ۱۹ دی ماه و طی دو روز آینده در غالب نقاط کشور جوی پایدار و در شهر‌های صنعتی و پرتردد، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

از بعداز ظهر دوشنبه با ورود سامانه بارشی، در نواحی غرب و شمال غرب افزایش ابر و به‌تدریج بارش باران وبرف، گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود.

به گزارش فرادید؛ این شرایط تا پیش از ظهر سه شنبه در این نواحی و بخش‌هایی از جنوب غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی ادامه دارد.

از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنج شنبه با ورود سامانه بارشی دیگر در نیمه غربی کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و برف، رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

پنجشنبه با شمالی شدن جریانات، برای سواحل دریای خزر بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. دریای خزر امروز و پنج شنبه مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری و غبارآلود با حداقل دمای۴ و حداکثر دمای۱۲ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه نیمه ابری و غبارآلود و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۳ ودرجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۵و۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه