دختری با طولانی‌ترین اسم جهان
 اسمی که بیش از ۱۰۰۰ حرف دارد!

دختری با طولانی‌ترین اسم جهان

ساندرا برای رسیدن به شکل نهایی اسم دخترش ۶ ماه وقت گذاشته و اسم، ترکیبی است از نام فیلم ها، ماشین‌ها و برخی بستگان.
کد خبر: ۱۰۲۵۰۷
بازدید : ۶۳۶۹
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶

ساندرا ویلیامز اهل تگزاس می‌گوید که می‌خواسته از این که اسم بچه اش منحصر به فرد است اطمینان حاصل کند. اما عوض این که بر روی ترکیب عجیب و غریب حروف تکیه کند، به این نتیجه رسیده که بهتر است بر روی طول اسم تمرکز و طولانی‌ترین اسم جهان را برای دخترش ثبت کند.

به گزارش Sun، زمانی که دخترشان در ۱۲ سپتامبر ۱۹۸۴ به دنیا آمد، ساندرا و همسرش نام او را برای ثبت رسمی در شناسنامه Rhoshandiatellyneshiaunneveshenk Koyaanisquatsiuth Williams ارائه داده بودند.

اما ۳ هفته بعد به این نتیجه رسیدند که این اسم به اندازه کافی طولانی نیست و به همین خاطر باز هم به این اسم اضافه کردند. حدود ۱۳ سال بعد، جِیمی (او را دوست و آشنا به این اسم صدا می‌زنند) و مادرش در برنامه‌ی اپرا وینفری شرکت و حضار را شوکه کردند.

ساندرا در آن برنامه به اپرا گفت: «باید کاری می‌کردم و یک رکورد گینس را می‌شکستم. باید مطمئن می‌شدم که اسم دخترم خاص است. نمی‌خواستم اسمش شبیه اسم فرد دیگری باشد. اسمش باید متفاوت می‌بود و من باید می‌رفتم توی کتاب رکورد‌های گینس.»

ساندرا برای رسیدن به شکل نهایی اسم دخترش ۶ ماه وقت گذاشته و اسم، ترکیبی است از نام فیلم ها، ماشین‌ها و برخی بستگان.

طولانی‌ترین اسم جهان
اما شخصی که از همه بیشتر دچار چالش بوده خود جِیمی بوده است. او باید اسم خودش را که ۱۷۰ بار طولانی‌تر از یک اسم معمولی است از سنین پایین حفظ می‌کرده است.

مادرش می‌گوید که جِیمی برای خاطر سپردن اسمش آن را روی نوار، ضبط و بعد بار‌ها برای خودش پخش می‌کرده است. اما در آن برنامه در سال ۱۹۹۷، جِیمی ۱۲ ساله می‌گوید که اسم عجیب و غریبش را و شهرتی را که برایش به همراه داشته، دوست دارد.

اسم کوچک جِیمی به طور کامل این است:

طولانی‌ترین اسم جهان

این قضیه آن قدر سر و صدا به پا کرد که منجر به تغییر قانون در تگزاس شد بدین معنی که از آن پس اسم بچه‌ها می‌بایست در قسمت «نام» فرم شناسنامه جا می‌گرفت.

بر طبق رکورد‌های جهانی گینس، طولانی‌ترین اسم جهان تا پیش از آن متعلق به هوبرت بلین بود که در سال ۱۹۹۷ درگذشت. نام وی که در سال ۱۹۱۴ ثبت شده بود ۷۴۷ حرف داشت.

برچسب ها: طولانی ترین اسم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه