سندرز بهتر از هیلاری از پس میلیاردر نیویورکی بر می‌آید

پیشتازی ترامپ در سه ایالت کلیدی

در حالی که یک روز به برگزاری انتخابات مقدماتی در شهر آیوا باقی مانده است، دونالد ترامپ همچنان در نظرسنجی‌ها از رقبای خود فاصله فراوانی دارد.
کد خبر: ۱۰۲۹۰
بازدید : ۶۳۱
۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
پیشتازی ترامپ در سه ایالت کلیدی
در حالی که یک روز به برگزاری انتخابات مقدماتی در شهر آیوا باقی مانده است، دونالد ترامپ همچنان در نظرسنجی‌ها از رقبای خود فاصله فراوانی دارد.

به گزارش دنیای اقتصاد، وی در نظرسنجی‌های سطح ملی با 3/ 35 درصد در صدر قرار دارد و پس از آن تد کروز با 7/ 19و مارکو روبیو با 7/ 10 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در آیوا نیز که قرار است فردا اولین انتخابات مقدماتی برگزار شود، دونالد ترامپ با 4/ 31 درصد اول، تد کروز با 2/ 25درصد و روبیو با 4/ 14 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این در حالی است که دونالد ترامپ در نیوهمپشایر هم از اوضاع مناسبی در نظرسنجی‌ها برخوردار است. در این نظرسنجی‌ها وی با 3/ 31 درصد در رتبه اول، پس از او کسیچ با 5/ 12 و کروز با 12 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در حزب دموکرات‌ها نیز اوضاع هیلاری کلینتون مناسب‌تر از بقیه است. وی در سطح ملی با 1/ 52 درصد در رتبه نخست قرار دارد و پس از او برنی سندرز با 3/ 37 و مارتین اومالی با 1/ 2 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در آیوا نیز هیلاری کلینتون با اختلاف اندکی بالاتر از برنی سندرز قرار گرفته است.

در این ایالت، هیلاری کلینتون با 8/ 46 درصد در صدر قرار دارد و برنی سندرز با 3/ 44 درصد در رتبه بعدی قرار گرفته است. در نیوهمپشایر اما اوضاع هیلاری کلینتون چندان مساعد نیست و از رقیب سوسیالیست خود عقب افتاده است.

سندرز با تفاوت بسیار و با رقم 7/ 53 درصد در صدر نظرسنجی‌های این ایالت قرار گرفته و هیلاری کلینتون نیز با رقم 4/ 39 درصد در رتبه دوم قرار گرفته است. همچنین در نظرسنجی‌های صورت گرفته بین رقبای احتمالی، هیلاری کلینتون در برابر تد کروز بازنده خواهد بود.

در نظرسنجی‌های صورت گرفته در سطح ملی تد کروز با رای 8/ 46 درصدی در برابر رای 5/ 45 درصدی هیلاری پیروز میدان خواهد بود. این در حالی است که هیلاری کلینتون در رقابت مستقیم شانس بیشتری برای پیروزی خواهد داشت و وی با رای 44 درصدی برابر رای 3/ 41 درصدی ترامپ پیروز بازی خواهد بود.

در مقابل هیلاری کلینتون، برنی سندرز در نظرسنجی‌های صورت گرفته در سطح ملی اوضاع بهتری دارد. وی در برابر رقبای جمهوری‌خواهان نسبت به هیلاری کلینتون نتیجه بهتری گرفته است.

بر این اساس سندرز با رای 8/ 46 درصدی در برابر رای 5/ 41 درصدی ترامپ پیروزی قاطع‌تری به دست خواهد آورد. همچنین وی در برابر تد کروز با رای 45 درصدی در برابر رای 7/ 41 درصدی کروز برنده بیرون خواهد آمد.

روزنامه واشنگتن‌پست در آستانه انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری در آیوا می‌نویسد: نتیجه انتخابات به عملکرد ریاست‌جمهوری باراک اوباما ارتباط مستقیمی دارد. ضعف در سیاست‌های خارجی باراک اوباما و برخی سیاست‌های داخلی می‌تواند سوخت بیشتری برای پیروزی دونالد ترامپ فراهم کند.

در عین حال شکست در سیاست‌های باراک اوباما به قیمت غرق شدن هیلاری کلینتون در عرصه سیاست است. در واقع فرانکشتاین جمهوری‌خواهان می‌تواند از ضعف سیاست‌های باراک اوباما به سود خود استفاده کند.

این روزنامه در ماه سپتامبر در یادداشتی نوشته بود: پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آتی دلیل بر طرفداران فراوان وی نیست، در واقع ضداوبامایی‌ها در آمریکا در حال افزایش هستند. ترامپ تنها نامزد جمهوری‌خواهی است که در هر موضوعی با باراک اوباما تفاوت دارد.

در سیاست خارجی، داخلی، قوانین مهاجرت و سیستم مالیاتی. «اد راجرز» در واشنگتن‌پست در مورد جبهه دموکرات‌ها می‌نویسد: دموکرات‌ها هم چیز متفاوتی طلب می‌کنند. در برخی موارد هیلاری کلینتون با باراک اوباما شباهت‌هایی داشته است. آنها نیز قاعدتا به دنبال جایگزین بهتری می‌گردند که به دنبال چیز متفاوتی باشد.

هیلاری یک دوره در رکاب باراک اوباما بوده است. او رهبر وزارت خارجه ایالات‌متحده بوده است. او در حالی که سعی دارد نقاط افتراق خود را با باراک اوباما برجسته کند اما در نهایت دموکرات‌ها به دنبال مورد تازه‌تر و متفاوت‌تر خواهند گشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین