هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۱/۰۷

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۱۱/۰۷

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۷ بهمن ماه در اغلب استان‌های کشور باراش برف و باران رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۲۹۹۲
بازدید : ۶۴۵۱
۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۷ بهمن‌ماه در غالب مناطق کشور به‌جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و جنوب استان‌های فارس و بوشهر بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارش در این روز در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و جنوب لرستان است.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، امروز به سبب وزش باد شدید در جنوب خوزستان احتمال خیرش گرد و خاک وجود دارد.

روز جمعه در استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش برف و باران و در شمال غرب کشور بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود. روز‌های شنبه تا دوشنبه جوی آرام در کشور همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت خواهیم داشت.

پنجشنبه در نیمه شرقی کشور و جمعه در نیمه شرقی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و در نقاط مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین روز جمعه کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد.

پنجشنبه و جمعه دریای خزر مواج خواهد بود همچنین پنجشنبه غرب خلیج فارس و جمعه و شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شوند.

آسمان تهران فردا صاف همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و طی شنبه صاف تا کمی‌ابری و غبار محلی با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا ۲۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۶- و ۸- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه