پرکارترین بازیگران در سال ۱۴۰۰

پرکارترین بازیگران در سال ۱۴۰۰

سال ۱۴۰۰ بازیگرانی مانند امیر آقایی، رعنا آزادی‌ور، پژمان جمشیدی، امین حیایی، مریلا زارعی، حمید فرخ‌نژاد و شبنم مقدمی کار‌های زیادی را بازی کردند.
کد خبر: ۱۰۴۳۰۲
بازدید : ۶۷۲۵
۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶

سال ۱۴۰۰ که آخرین روز‌های آن را سپری می‌کنیم، برای تعدادی از ستاره‌ها و بازیگران سینما سال بسیار پرکاری بود. بعضی از آن‌ها با حضور در چند فیلم و عده‌ای از آن‌ها با بازی در چند سریال شبکه نمایش خانگی، در این رسانه پُرکار بودند.

تعدادی از آن‌هـا نیز فعالیت خود را همزمان در سینما و شبکه نمایش خانگی پیگیری کردند. مروری داریم بر هفت ستاره پُرکار سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی در سال ۱۴۰۰.

امیر آقایی: امیر آقـایـی امـسـال با ایــفــای نـقـش در سه فیلم، حضور پررنگی در سینما داشت. او سال ۱۴۰۰ را با بازی در فیلم «شبگرد» و همکاری با فرزاد موتمن آغاز کرد و در فیلم «خط نجات» اثر وحید موسائیان نیز حضور داشت. این دو فیلم در جشنواره فجر حضور نداشتند.

فیلم «بی مادر» ساخته مرتضی فاطمی که در جشنواره فجر رونمایی شد نیز سومین فیلمی است که آقایی امسال جلوی دوربین آن رفت. هیچ یک از این سه اثر هنوز اکران عمومی نشده‌اند.

رعنا آزادی‌ور: سال ۱۴۰۰ برای رعنا آزادی‌ور سـال پربار و مهمی بود. او با سریال «زخم کاری» ساخته محمدحسین مهدویان ورود پرسروصدایی به شبکه نمایش خانگی داشت و در سریال «جیران» اثر حسن فتحی نیز ایفای نقش کرد.

آزادی‌ور در شش ماه دوم سال تا پیش از چهلمین جشنواره فیلم فجر هم مشغول بـازی در «مـرد بازنده» مهدویان بود. او پس از مدتی کم‌کاری، با ایفای نقش در دو سریال و یک فیلم، سال پرکاری را سپری کرد.

پژمان جمشیدی: پژمان جمشیدی که با «دینامیت» پـول‌سازترین ستاره سال شد، جــزو پرکارترین بازیگران هم اسـت. او اوایل مرداد برای بازی در فیلم «علف‌زار» جلوی دوربین رفت و یکی از نقش‌های اصلی را بر عهده داشـت.

جمشیدی سپس در «بی‌مادر» ایفای نقش و دومین فیلم غیرکمدی سال ۱۴۰۰ را در کارنامه‌اش ثبت کرد. او برای بازی در «زیرخاکی ۳» به تلویزیون برگشت و از آذر تا پایان سال درگیر بازی در این مجموعه بود که نوروز رونمایی خواهد شد.

امین حیایی: دیگر ستاره پرکار امسال، امین حیایی است. او اواخر سال ۹۹ تـا اردیبهشت امسال مشغول بازی در اولین فیلم امیرحسین عسگری «برف آخر» بـود کـه بـرایـش سیمرغ جشنواره فجر را به همراه داشت.

حیایی از اوایل فروردین در فیلم «غریزه» بازی کرد و با ژاله صامتی و پانته‌آ پناهی‌ها همبازی شد. این بازیگر از مرداد برای بازی در سریال نمایش خانگی «ساخت ایران ۳» جلوی دوربین بهمن گودرزی رفت که نوروز به نمایش خانگی خواهد رسید.

مریلا زارعی: مریلا زارعی امسال بـرخلاف سال‌های گذشته حضور فعالی در شبکه نمایش خانگی داشت. او از اواخـــر ســال ۹۹ بـازی در سـریـال «جیران» را آغاز کرد و تابستان امسال نیز درگیر بازی در سریال «نوبت لیلی» به کارگردانی روح‌الله حجازی شد بنابراین او به زودی علاوه بر «جیران» با سریال حجازی نیز در شبکه نمایش خانگی حاضر خواهد بود.

این بازیگر مهرماه نیز برای بازی در فیلم «هـنـاس» ساخته حسین دارابـــی جلوی دوربین رفت و نقش اصلی فیلم را برعهده داشت.

حمید فرخ‌نژاد: حمید فرخ‌نژاد امسال به نمایش خانگی کوچ و در چـهـار سـریـال با ژانر‌های متفاوت بازی کرد. فرخ‌نـژاد در مجموعه عاشقانه و تخیلی «نوبت لیلی» حضور داشـت و با مریلا زارعی همبازی شد، در کمدی «شبکه مخفی زنان» همبازی لیلا حاتمی و مهدی هاشمی بود و در «پدر گواردیولا» ساخته سعید نعمت‌الله نیز در کنار مهران مدیری و هنگامه قاضیانی ایفای نقش کـرد. او همچنین در فصل دوم «میدان سرخ» حضور داشت.

شبنم مقدمی: شبنم مقدمی در دو سال اخیر حضور کم‌رنگی در سینما داشته و در عوض مسیر بازی در مجموعه‌های نمایش خانگی را در پیش گرفته است. این بازیگر اوایل امسال تا تابستان مشغول بازی در «مردم معمولی» بود که با استقبال مواجه نشد.

همچنین گفته شده او در کمدی «شبکه مخفی زنان» هم حضور دارد و در اولین سریال مهران احمدی به نام «بی‌گناه» نیز نقش‌آفرینی کرده است. سریال احمدی کمدی نیست و از لحاظ ژانر با دو اثر دیگر او متفاوت است.

منبع: هنر امروز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه