بزرگ‌ترین الماس سفید جهان به نمایش درآمد

جواهر ۲۲۸.۳۱ قیراطی اشکی که گفته می‌شود بیش از ۲۰ سال پیش در آفریقای جنوبی استخراج و صیقل داده شده است، بزرگ‌ترین و بهترین سنگ سفید قیمتی محسوب می‌شود که از زمان تاسیس حراج کریستی به آن راه یافته است.
کد خبر: ۱۰۴۷۲۲
بازدید : ۷۴۸۱
۰۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵

حراج کریستیدر سال ۱۷۶۰ بنیانگذاری شد و به زودی سومین قرن فعالیت خود در زمینه فروش آثار فاخر هنری را به پایان می‌رساند، اولین بار در لندن تاسیس شد و نخستین شعبه خارج از انگلستان این حراجی هم در شهر رم ایتالیا بود.

قیمتی که برای این الماس بزرگ در حراجی کریستی پیش‌بینی می‌شود بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار است.

جواهر ۲۲۸.۳۱ قیراطی اشکی که گفته می‌شود بیش از ۲۰ سال پیش در آفریقای جنوبی استخراج و صیقل داده شده است، بزرگ‌ترین و بهترین سنگ سفید قیمتی محسوب می‌شود که از زمان تاسیس حراج کریستی به آن راه یافته است.

حالا کریستی در بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر‌های دنیا شعبه دارد و این بار اولین نمایش سنگ سفید و قیمتی خودش را در دبی برپا کرده است.

این الماس حجیم که با نام «صخره» شناخته می‌شود، برای نخستین بار روز جمعه ۲۶ مارس در شعبه کریستی در دبی به نمایش گذاشته شد و تا ۲۹ مارس در معرض دید عموم خواهد بود و پس از آن نیز برای نمایش به تایپه (چین)، نیویورک و ژنو سفر خواهد کرد تا در ۱۱ می‌به حراج گذاشته شود. قیمتی که برای این الماس بزرگ برای فروش در حراجی کریستی پیش‌بینی می‌شود بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار است.

راهول کاداکیا، مدیر بین‌الملل جواهرات کریستی گفت: «خاورمیانه همیشه از خرید جواهرات و سنگ‌های قیمتی مهم استقبال کرده است.»

او در توضیح این‌که چرا شعبه دبی حراج کریستی را برای نخستین نمایش این سنگ قیمتی انتخاب کرده‌اند، گفت: «به نظرمان فکر خوبی آمد که الماس را جایی ببریم که مجموعه‌داران مطرح بسیاری در آن حوالی‌اند که خواهان این نوع جواهرات هستند.»

کریستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این الماس «بزرگ‌ترین الماس اشکی با شفافیت رنگ D-Z» است که تاکنون موسسه گوهرشناسی آمریکا (GIA) آن را ثبت کرده است. الماس‌های از رنگ دی (کاملا بی‌رنگ) تا زد (کم‌رنگ) که اصطلاحا با نام الماس‌های دی‌زد دسته‌بندی می‌شوند، با آن‌که طیفی از رنگ در درجه‌های مختلف را در آن‌ها می‌توان دید، اما سفید در نظر گرفته می‌شوند.

بر اساس اعلامیه حراج کریستی، رکورد پیشین بزرگ‌ترین الماس سفید را یک الماس ۱۶۳.۴۱ قیراطی داشت که در نوامبر سال ۲۰۱۷ به قیمت ۳۳.۷ میلیون دلار فروخته شد.

منبع: ایندیپندنت

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه