۳۳ تکنیک‌ عالی که زندگی مادران را ساده‌تر می‌کنند

۳۳ تکنیک‌ عالی که زندگی مادران را ساده‌تر می‌کنند

اگر زمان مرتب کردن اسباب‌بازی‌هاست، سرعت انجام آن را با یک تایمر تخم‌مرغی بالا ببرید تا در بچه‌ها هیجان مسابقه را ایجاد کنید. با استفاده از زنجیر‌های اسباب‌بازی، اسباب‌بازی‌ها را به صندلی سینی‌دارِ غذاخوریِ کودک یا کالسکه وصل کنید تا از دولا شدن‌های مکرر خلاص شوید.
کد خبر: ۱۰۶۲۰۷
بازدید : ۷۹۶۸
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲

فرادید| فرزندپروری فرایندی شامل پرورش، محافظت و راهنمایی است. برای اجرای این فرایند ترفندهایی زیادی وجود دارد که با بهره‌گیری از آنها این فرایند ساده‌تر و ایمن‌تر می‌شود.

به گزارش فرادید، در ادامه‌ ۳۳ مورد از ترفندهای فرزندپروری را می‌خوانید.

۱. یک غلطک پُرزگیر را به وسایل کاردستی اضافه کنید. غلتک پرزگیر به راحتی اَکلیل و اشیاء مانند آن را جمع می‌کند.
۲. برای سوختگی‌های جزئی از سرکه استفاده کنید. یک پارچه یا دستمال حوله‌ای کوچک را به سرکه آغشته کنید و روی سوختگی قرار دهید تا زمانی که پوست احساس خنکی کند. این کار را بلافاصله پس از سوختگی انجام دهید تا جلوی سوزش و تاول را بگیرد.
۳. در ماشین اسپری آب داشته باشید تا در روز‌های گرم جلوی داغی سگک کمربند ایمنی را بگیرید. اگر آب داخل بطری سرد نیست اشکالی ندارد. اسپری کردن آب و تبخیر آن سبب خنک شدن سریع پلاستیک و فلز داغ می‌شود.
۴. برای بهبود ایمنی از نودل‌های استخر استفاده کنید. نودل‌های استخر لوله‌های درازی از جنس فوم هستند که در استخر‌های شنا بکار می‌روند.
۵. می‌توانید از یک تکه نوار چسب کوچک برای جمع کردن ناخن‌های ریخته شده روی زمین استفاده کنید.

ترفندهای فرزندپروری که زندگی را ساده می‌کند
۶. اجازه ندهید بچه‌ها درب حمام یا دست‌شویی را قفل کنند. با استفاده از یک نوار لاستیکی که از بیرون و داخل به دستگیره‌ی درب وصل می‌شود، جلوی قفل شدن درب را بگیرید.
۷. فرقی نمی‌کند فرزند شما دختر است یا پسر! بهتر است با استفاده از هوش و شوخ‌طبعی خودتان تمیز کردن اتاقش را به او یاد بدهید.
۸. نگذارید فرزندتان مرتب لیوان عوض کند و لیوان‌های کثیف‌شده را در جای‌جای خانه به حال خود رها کند. سعی کنید یک لیوان مخصوص خود او تهیه کنید تا به همان لیوان عادت کند و آن را نشسته رها نکند.
۹. از پستونک‌های تاشو استفاده کنید. طراحی هوشمندانه‌ی این پستانک‌ها به گونه‌ایست که به محض افتادنِ پستانک روی زمین درب محافظِ سرِ آن بسته می‌شود و نیاز نیست نگران استرلیزه کردن آن باشید.
۱۰. روی برش‌های سیب کمی نمک بپاشید. سپس اندکی آب روی آن بپاشید تا شوری آن شسته شود. ته‌مانده‌ی نمک روی سیب تمام روز آن را تازه نگه داشته و جلوی قهوه‌ای شدن آن را می‌گیرد.
ترفندهای فرزندپروری که زندگی را ساده می‌کند
۱۱. داخل کیسه‌ی زیپ‌دار سه رنگ متفاوت بریزید و آن را با چسب کارتن به شیشه بچسبانید تا فرزند شما بدون ریخت و پاش رنگ به اطراف از کشیدن طرح‌های مختلف با دست لذت ببرد.
۱۲. ترکیبی از آب و جوش شیرین درست کنید و برای چند دقیقه روی تکه چوب یا خرده شیشه‌ای که کف پا فرو رفته قرار دهید. می‌توانید از چسب زخم برای نگهداشتن این ترکیب روی کف پا استفاده کنید. جوش شیرین بدون درد سبب بیرون کشیدن آن ماده‌ی خارجی از پوست می‌شود.
۱۳. از جعبه‌های بزرگ پیتزا به عنوان بوم بزرگ نقاشی برای فرزندتان استفاده کنید.
۱۴. با مداد شمعی خراش‌های روی سطح کفش را پوشش دهید.
۱۵. برای پاک کردن اثر ماژیک‌های دائمی روی سطوح چوبی از خمیر دندان استفاده کنید.
ترفندهای فرزندپروری که زندگی را ساده می‌کند۱۶. برای جلوگیری از مصرف بیش از حد مایع دست‌شویی زیرِ نازل پمپ آن چند دور کش ببندید.
۱۷. در مکان‌های شلوغ از تی‌شرت‌های پررنگ که روی آن‌ها اعداد (روی یکی عدد ۱ روی دیگری عدد ۲) چاپ شده برای شناسایی سریع بچه‌ها و گم نکردن‌شان استفاده کنید.
۱۸. تخت‌خواب، ملحفه، روبالشتی یا تزئینات اتاق خواب کودک را طوری انتخاب کنید که خوابیدن برای او خاص و جذاب باشد.
۱۹. اگر زمان مرتب کردن اسباب‌بازی‌هاست، سرعت انجام آن را با یک تایمر تخم‌مرغی بالا ببرید تا در بچه‌ها هیجان مسابقه را ایجاد کنید.
۲۰.
ترفندهای فرزندپروری که زندگی را ساده می‌کند
۲۱. برای آموزش درست پوشیدن لنگه‌های کفش به فرزندتان، یک برچسبِ عکس‌دار را به دو نیم برش دهید. برش سمت راست را داخل لنگه‌ی راست و برش سمت چپ را داخل لنگه‌ی چپ بچسبانید تا از روی عکس برچسب متوجه شود کدام لنگه مخصوص کدام پا است.
۲۲. در مکان‌های شلوغ، لباس‌های یک‌رنگ و یک‌شکل تن بچه‌ها کنید تا آن‌ها را گم نکنید.
۲۳. در سفر‌های یک روزه، شماره تلفن‌تان را روی دست فرزندتان بنویسید تا در صورت گم شدن بتواند با قرض گرفتن موبایل کسی با شما تماس بگیرد.
۲۴. وقت آن رسیده که فرزندتان پستانک را ترک کند؟ هر بار پس از اینکه از پستانک استفاده کرد بخش کوچکی از نوک آن را ببُرید تا در نهایت خودِ کودک از حس بریدگی‌های نوک آن دلزده شود و آن را کنار بگذارد.
۲۵. روی میز بازی بچه‌ها را با پارچه‌ی مشمعی بپوشانید تا برای پیک‌نیک‌های فضای باز ضدآب شود.
ترفندهای فرزندپروری که زندگی را ساده می‌کند۲۶. با کمک دستمال کاغذی نحوه‌ی در دست گرفتنِ درستِ مداد را به فرزندتان بیاموزید. یک دستمال کاغذی را مچاله کنید و آن را در کف دست با دو انگشت آخر (انگشت کوچک و انگشت انگشتری) بگیرید تا فرزند شما یاد بگیرد مداد را با سه انگشت دیگر در دست بگیرد.
۲۷. از تابلو‌های اعلانات برای نظم دادن به برنامه‌های روزانه‌ی بچه‌ها استفاده کنید. می‌توانید از تابلو‌های مجزا برای هر یک از بچه‌ها استفاده کنید تا روی آن یادآوری‌ها، کار‌های روزانه یا برنامه‌های زمانی آن‌ها را یادداشت کنید.
۲۸. با استفاده از رنگ پفکی، کف جوراب‌های کودک نوپا را به صورت دانه دانه رنگ کنید تا جلوی سُرخوردنش را بگیرید.
۲۹. برای لذت‌بخش کردن مسواک زدن، از خمیردندان‌هایی استفاده کنید که سرِ عروسکی دارند.
۳۰. با استفاده از نرم‌کننده‌ی پارچه و آب موی عروسک‌ها را نرم نگه دارید.

ترفندهای فرزندپروری که زندگی را ساده می‌کند

۳۱. با استفاده از حلقه‌های هولاهوپ و ملافه برای بچه‌ها قلعه درست کنید.
۳۲. یک پشه‌بند کوچک مخصوص کودک درست کنید تا از پشه‌ها و آفتاب تابستان در امان باشد.
۳۳. با استفاده از ورقه‌های پلاستیکی (که زائداتِ وسایل یا مبلمان جدید است) و شلنگ برای بچه‌ها سرسره‌ی آبی درست کنید.

منبع: Lifehack

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه