قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۰ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۹۸۷ دلار و ۲۸ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۳۳۲
بازدید : ۱
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵

فرادید| طلا همچنان در مسیر کاهشی حرکت می‌کند. امروز ۱۰ اردیبهشت قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افت ۵.۱۸ درصد به ۱۸۹۷ دلار و ۲۸ سنت رسید.

با وجود اینکه در اکثر روز‌های آوریل ۲۰۲۲ اونس طلا در بازار‌های جهانی بالای مرز ۱۹۰۰ دلاری بود، با این حال این فلز گرانبها در ماه آوریل دومین بازدهی منفی ماهانه در سال جاری را به ثبت رساند.

به گزارش فرادید؛ کاهش بازدهی ارزش اونس طلا در بازار‌های جهانی در حالی اتفاق افتاد که در همین مدت شاخص دلار- این واحدپولی را در برابر شش ارز اصلی دیگر می‌سنجد- ۴.۶ درصد افزایش داشت. این افزایش بیشترین میزان از ژانویه ۲۰۱۵ تا به امروز به شمار می‌رود.

کریگ ارلام، تحلیلگر در پلتفرم معاملات آنلاین OANDA در این باره می‌نویسد: «شاخص دلار روندی صعود و کم‌سابقه را در ماه اوریل تجربه کرده است، این تحول بر فلززرد فشار ویژه‌ای را وارد کرده است.»

داده‌ها نشان داد که علاوه بر افزایش جذابیت شمش، اقتصاد ایالات‌متحده به طور غیرمنتظره‌ای در سه ماهه اول در بحبوحه ظهور مجدد موارد کووید-۱۹ و کاهش پول کمک به بیماری همه‌گیر از سوی دولت، منقبض شده است. تمرکز فعالان بازار اکنون به جلسه سیاست‌گذاری دو روزه بانک مرکزی ایالات‌متحده است که از سوم می‌آغاز می‌شود.

به گزارش کیتکو، طلا به عنوان پوششی در برابر تورم فزاینده و عدم قطعیت‌ها در نظر گرفته می‌شود، اما افزایش نرخ بهره با افزایش هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بهره، جذابیت آن را کاهش می‌دهد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه