سوبارو بی آر زد ۲۰۲۲؛ خودروی اسپرت، اما تنبل!

سوبارو بی آر زد ۲۰۲۲؛ خودروی اسپرت، اما تنبل!

در بخش ایمنی سوبارو می‌توان به کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، ترمز اضطراری اتوماتیک، نوربالای تطبیقی و ... اشاره کرد.
کد خبر: ۱۰۶۳۷۱
بازدید : ۸۶
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰

تویوتا جی تی ۸۶، سوبارو بی آر زد و سایون اف آر-اس محصولاتی اسپرت از ۳ برند متفاوت هستند که همگی بر اساس یک پلتفرم موفق و جذاب توسعه یافتند. از این رو فقط لوگوی برند موجب تفاوت این محصولات با یکدیگر می‌شد. جی تی ۸۶ نیز سابقه حضور در بازار ایران را دارد و بسیار نیز محبوب است.

اکنون تصاویر واقعی و خارج از استودیو سوبارو بی آر زد ۲۰۲۲ در دسترس قرار دارد که در ادامه نگاهی دقیق‌تر به جزئیات آن خواهیم داشت.

تغییرات ظاهری در مقایسه با پلتفرم قبلی را می‌توان در تصاویر دید. بطور کلی باید گفت طراحی بدنه از سادگی که در گذشته داشت، فاصله گرفته است. پیشرانه ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر نیز برابر با ۲۲۸ اسب بخار خروجی و ۱۸۴ پوندفوت گشتاور دارد.

این پلتفرم هیچ گاه معرف یک اسپرت سریع و میدان دار در زمینه سرعت و شتاب نبوده است، موردی که شاید با ظاهر و طراحی آن هیچگونه همخوانی ندارد. در مدل جدید نیز شاخص صفر تا ۹۶ کیلومتر برابر با ۶.۵ ثانیه برای نمونه مجهز به جعبه دنده دستی و ۶ ثانیه برای مدل اتوماتیک محاسبه شده است.

شاخص مصرف سوخت برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر برابر با ۹.۸ لیتر، در بزرگراه ۷.۱ لیتر و در حالت ترکیبی ۸.۷ لیتر گزارش شده است. رینگ‌های استاندارد در اندازه ۱۸ اینچی ارائه می‌شوند و از لاستیک‌های فاق کوتاه میشلن نیز برای آن استفاده شده است.

داخل کابین از مواد اولیه باکیفیت و طراحی کاملا اسپرت بهره می‌برد. برای نمایش اطلاعات کیلومتر از نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی استفاده شده است. نمایشگر اصلی کنسول جلو از نوع لمسی ۸ اینچی انتخاب شده کهدر مقایسه با مدل قبلی ۱ اینچ بزرگ‌تر شده است.

از دیگر امکانات می‌توان به استارت دکمه ای، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو در حالت بی سیم و مسیریاب ماهواره‌ای اشاره کرد. نمایشگر‌های ال ایی دیی دایره‌ای سیستم تهویه نیز بسیار جالب طراحی شده اند و ترکیب خاصی از فناوری و رویکرد طراحی رترو را ارائه می‌دهند.

در بخش ایمنی نیز می‌توان به کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، ترمز اضطراری اتوماتیک، نوربالای تطبیقی و ... اشاره کرد. قیمت پایه خودرو حدود ۲۹ هزار دلار است. در تصاویری که برای این مطلب استفاده شده، آپشن فعال برچسب قیمت را به ۳۳۲۹۰ دلار رسانده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه