اگر بیمه شخص ثالث را کم کردیم چه کنیم؟

اگر بیمه شخص ثالث را کم کردیم چه کنیم؟

پیش از ارائه راه حل بپردازیم به مشکلات احتمالی که می‎‌تواند برای کسانیکه بیمه شخص ثالث خود را گم کرده‌اند رخ دهد تا نسبت به محافظت از مدارک و بیمه نامه خود با دقت عمل بیشتری رفتار کنیم.
کد خبر: ۱۰۶۵۲۶
بازدید : ۱۳۷
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹

از آنجایی که دریافت بیمه شخص ثالث خودرو در راستای حفظ منافع راننده در برابر تصادفات با خسارات مالی و جانی اجباری است؛ درنتیجه گم کردن و یا مفقودی بیمه شخص ثالث خودرو می‌تواند بسیار دردسر آفرین باشد و سبب ایجاد مشکلات عدیده‌ای برای بیمه شدگان شود.

باتوجه به مشکلات عدیده‌ای که می‌تواند در صورت گم کردن بیمه شخص ثالث خودرو رخ دهد، باید نسبت به حفظ بیمه نامه خود با دقت عمل بالایی رفتار کرد. اما در شرایط مفقودی بیمه نامه مذکور امکان دریافت گواهی مفقودی و دریافت خدمات و خسارات از شرکت بیمه‌گر برای شخص فراهم خواهد بود که در این گزارش به روند دریافت این گواهی پرداخته خواهد شد.

پیش از ارائه راه حل بپردازیم به مشکلات احتمالی که می‎‌تواند برای کسانیکه بیمه شخص ثالث خود را گم کرده‌اند رخ دهد تا نسبت به محافظت از مدارک و بیمه نامه خود با دقت عمل بیشتری رفتار کنیم.

اگر خودرو شخص بیمه شده در مسیر توسط پلیس راه یا نیرو‌های گشت متوقف شده و از شما درخواست بیمه شخص ثالث شود، ارائه نکردن بیمه نام شخص ثالث منجر به توقیف خودرو شما و انتقال به پارکینگ خواهد شد. همچنین در شرایطی که تصادفات سنگینی رخ می‌دهد، مسئولین مربوطه در صحنه حاضر می‌شوند و پس از آن خودرو‌های حاضر ر تصادف توقیف می‌شوند که برای خروج وسیله نقلیه خود از پارکینگ، ارائه بیمه شخص ثالث اجباری است.

از سوی دیگر نیز در صورتیکه بیمه نامه گم شود امکان سوء استفاده از آن وجود دارد که می‌تواند منجر به اقدام به دریافت خسارت به‌صورت ساختگی شود. در گذشته درصورتی که بیمه نامه شخص ثالث فرد بیمه شده به هر دلیلی مفقود می‌شد امکان صدور المثنی آن وجود داشت؛ اما در حال حاضر تنها می‌توان گواهی مفقودی آنرا دریافت کرد که با صدور این گواهی امکان دریافت تمام خدماتی که با بیمه نامه از شرکت بیمه‌ای دریافت می‌شد وجود خواهد داشت.

جهت دریافت گواهی مفقودی بیمه نامه شخص ثالث خودرو ابتدا نیاز است شخص بیمه شده به شورای حل اختلاف و یا کلانتری برای دریافت نامه‌ای مبنی بر گم شدن بیمه نامه شخص ثالث برای تایید این مشکل مراجعه نماید. سپس این نامه را به همراه مدارک شناسایی و مدارک خودرو به شرکت بیمه‌گر ارائه داده تا طی بررسی شرایط و در صورت تایید مدارک توسط شرکت بیمه، گواهی مفقودی بیمه به شخص تعلق بگیرد.

در صورتیکه نام شرکت بیمه‌گر خود را فراموش کردید به سایت بیمه مرکزی مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات خود، از این طریق استعلام بگیرید. در نتیجه نام شرکت بیمه شما مشخص خواهد شد.

منبع: اقتصادآنلاین

برچسب ها: بیمه شخص ثالث
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه