قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۵

قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۵

قیمت بیت کوین امروز ۱۵ اردیبهشت ماه با ۴.۴۲ درصد افزایش نرخ به ۳۹۷۵۱ دلار معادل ۱۱۱۴۰۶۱۵۲۶ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۶۵۴۳
بازدید : ۲۱۰
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶

فرادید| بیت کوین وارد مسیر صعودی شد. امروز ۱۵ اردیبهشت ماه قیمت بیت کوین با افزایش ۴.۴۲ درصد به ۳۹۷۵۱ دلار معادل ۱۱۱۴۰۶۱۵۲۶ تومان رسید.

وضعیت ارز‌های دیجیتال روز سه‌شنبه تفاوت فاحشی با یکدیگر داشت که نشان‌دهنده عدم اطمینان معامله‌گران در آستانه اعلام تصمیمات فدرال رزرو آمریکا درخصوص نرخ بهره بود. این وضعیت امروز با گرایش بیشتر به سمت نوسانات منفی در بازار ادامه دارد.

به گزارش فرادید؛ البته این موضوع کاملا قابل پیش‌بینی بود. تورم آمریکا به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسیده است. همه‌گیری کویید۱۹ و جنگ اوکراین و روسیه مشکلات زیادی در زنجیره تامین به وجود آوردند. در نهایت بالا رفتن تورم باعث شد تا دولت از سیاست‌های انقباضی برای کنترل تورم استفاده کند.

این تنها مختص آمریکا نیست. هند پس از دو سال و استرالیا بعد از ۱۱ سال به تازگی نرخ بهره خود را افزایش دادند. بانک انگلستان هم از ماه دسامبر چهار بار نرخ بهره خود را افزایش داده است.

البته این موضوع کاملا قابل پیش‌بینی بود. تورم آمریکا به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسیده است. همه‌گیری کویید۱۹ و جنگ اوکراین و روسیه مشکلات زیادی در زنجیره تامین به وجود آوردند. در نهایت بالا رفتن تورم باعث شد تا دولت از سیاست‌های انقباضی برای کنترل تورم استفاده کند.

این تنها مختص آمریکا نیست. هند پس از دو سال و استرالیا بعد از ۱۱ سال به تازگی نرخ بهره خود را افزایش دادند. بانک انگلستان هم از ماه دسامبر چهار بار نرخ بهره خود را افزایش داده است.

افزایش نرخ بهره از سمت فدرال رزرو همیشه مثل بختگی برای بیت‌کوین بود. همین چند وقت پیش که بیت‌کوین تا ۴۶ رشد کرده بود، اما خبر افزایش احتمالی نرخ بهره باعث شد تا بیت‌کوین تا ۴۰ هزار دلار و بعد از آن تا ۳۸ هزار دلار ریزش کند.

اما این بار ماجرا فرق می‌کند. بیت‌کوین بعد از خبر بزرگ‌ترین افزایش نرخ بهره در دو دهه اخیر رشد کرد. انگار بیت‌کوین با نرخ بهره آشتی کرده است.

به طور کلی، قیمت بیت کوین (BTC) طی یک هفته گذشته تقریباً ثابت و زیر مارک ۴۰۰۰۰ دلار در نوسان بوده است، که در واقع میانگین محدوده قیمتی سه ماه گذشته می‌باشد. اندیکاتور‌های تکنیکال نیز کاهش مومنتوم صعودی در یک ماه گذشته را نشان می‌دهند که می‌تواند به نوبه خود، خطر سقوط قیمت را افزایش دهد.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه