سارقان مسلح به دام پليس افتادند

سارقان مسلح به دام پليس افتادند

سردار محمد کاظم تقوی با اشاره به کشف ۹۰۰ گرم طلای سرقتی از مخفیگاه این متهم فراری نیز خاطرنشان کرد: با انتقال سومین عضو باند «لوکی سواران مخوف» به مشهد، تحقیقات در این باره ادامه دارد.
کد خبر: ۱۰۶۵۴۹
بازدید : ۴۷۹
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰

سیدخلیل سجادپور| سه عضو باند «لوکی‌سواران مخوف» که با تیراندازی و چاقوکشی مقابل یکی از بازار‌های طلا فروشی در مشهد، چند کیلوگرم طلا را به سرقت برده بودند، با تلاش شبانه روزی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر و به پنجه عدالت سپرده شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح ماجرای سرقت مسلحانه از بنکداران طلا و در گفت وگویی اختصاصی به خراسان اظهار کرد: بیست و چهارم بهمن سال گذشته، ۳ جوان که سوار بر دو دستگاه موتورسیکلت لوکی ۱۸۰ بودند، به سمت سرنشینان یک دستگاه خودروی سمند در بولوار عدل خمینی (ره) حمله کردند و با ایجاد رعب و وحشت و چاقوکشی، کیف حاوی طلا‌های بنکداران را از مقابل بازار طلا فروشان به سرقت بردند.

سرقت مسلحانه

سردار محمد کاظم تقوی اضافه کرد: تیراندازی همزمان تبهکاران مخوف برای ایجاد ترس در مردم و رهگذران، جوی از وحشت را ایجاد کرد و سارقان مسلح در حالی که یکی از بنکداران طلا معروف به (کیفی) را مجروح کرده بودند، از محل گریختند.

وی تصریح کرد: با گزارش این حادثه به پلیس، بی درنگ گروه ورزیده‌ای از کارآگاهان اداره جنایی و با فرماندهی مستقیم سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) عازم محل وقوع سرقت شدند و با توجه به اهمیت موضوع، تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کردند.

سکاندار امنیت سرزمین خورشید تصریح کرد: بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که ۳ جوان که دو تن از آنان قوی هیکل هستند به تعقیب بنکداران طلا پرداخته اند و به کیف حاوی طلا‌های آنان دستبرد زده اند. اگر چه در برخی از فضا‌های مجازی و سایت‌های خبری، مقدار طلا‌های سرقتی ۱۸ کیلوگرم اعلام شده بود، ولی بررسی‌های دقیق پلیس نشان داد که مقدار طلا‌ها کمتر از ۵ کیلوگرم بوده است.

اموال مسروقه

با وجود این سرقت مسلحانه در خراسان رضوی از جمله جرایمی محسوب می‌شود که گروه‌های تخصصی تا زمان کشف جرم و به طور شبانه روزی به تحقیق و پیگیری پرونده ادامه می‌دهند. به همین دلیل هم گروه تخصصی زیر نظر سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره مبارزه با جرایم جنایی) وارد عمل شدند و جلسات کارشناسی را زیر نظر رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی تشکیل دادند.

سردار سرتیپ تقوی ادامه داد: تحقیقات میدانی و تجربیات کارآگاهان به سرنخ‌هایی رسید که نشان می‌داد سارقان مسلح از منطقه شمال و شرق مشهد در یک خط سیر از قبل تعیین شده، حرکت و سپس با بررسی جوانب در مقابل بازار طلافروشان اقدام به ارتکاب جرم کرده اند؛ بنابراین استفاده از امکانات پلیسی و فناوری‌های نوین اطلاعاتی در دستور کار نیرو‌های عملیاتی قرار گرفت و گروه دیگری از کارشناسان فنی اداره اطلاعات جنایی نیز به یاری افسران عملیاتی آمدند و بدین ترتیب دامنه رصد‌های اطلاعاتی به منطقه گلشهر و بولوار دوم طبرسی کشید.

رئیس پلیس با تجربه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پس از مدتی فعالیت‌های پلیسی و بازبینی دوربین‌های مدار بسته به سرنخ‌هایی از سارقان رسیدند که هویت آنان را برای پلیس نمایان کرد. این بررسی‌ها بیانگر آن بود که دو جوان قوی هیکل «حمید و جمال - م» نام دارند که برادر هستند و فرد دیگری به نام «باقر – الف» با آنان همدست بوده است.

سارقان مسلح

سرتیپ محمد کاظم تقوی گفت: طولی نکشید که مخفیگاه دو برادر در بولوار طبرسی ۲۸ و شهید آوینی ۴۳ در حالی شناسایی شد که آنان دارای سوابق کیفری متعدد بودند. وی افزود: عملیات کارآگاهان با راهنمایی و دستورات ویژه قاضی رضوی، وارد مرحله جدیدی شد و آنان با کسب مجوز‌های قضایی، در یک عملیات رعدآسا، دو برادر مذکور را دستگیر کردند و به بازرسی از مخفیگاه آنان پرداختند.

مقام ارشد انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به کشف موتورسیکلت‌های لوکی ۱۸۰ سیاه و سفید رنگ و حدود ۲۵۰۰ گرم از طلا‌های سرقتی افزود: متهمان طلا‌ها را به صورت ماهرانه‌ای در داخل حیاط منزل مسکونی و زیر خاک پنهان کرده بودند که این طلا‌ها به همراه موتورسیکلت‌های مورد استفاده در سرقت به پلیس آگاهی انتقال یافت.

سردار تقوی اضافه کرد: همزمان با کشف ۱۰۰ گرم دیگر از طلا‌های مسروقه که در دست همسران متهمان بود، عملیات برای دستگیری عضو دیگر باند به شهر‌های شمالی کشور کشیده شد چرا که بررسی‌ها نشان می‌داد «باقر- الف» پس از تقسیم طلا‌ها و برای آن که ردی از خود به جا نگذارد به یکی از شهر‌های استان گیلان گریخته است به همین دلیل رصد‌های اطلاعاتی با هماهنگی‌های قضایی و پلیسی در استان گیلان ادامه یافت و گروه دیگری از کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت‌های مسلحانه عازم شهرستان فومن شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی که جرایم مهمه را «خط قرمز» پلیس می‌داند، باقدردانی از تلاش‌های رئیس و کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی و همچنین حمایت‌های قضایی، تصریح کرد: به محض این که مخفیگاه متهم فراری در «قلعه رودخان» لو رفت بی درنگ کارآگاهان ویلای محل اختفای سارق مسلح را به محاصره درآوردند و او را نیز در حالی دستگیر کردند که در خواب ناز سحرگاهی به سر می‌برد!

سردار محمد کاظم تقوی با اشاره به کشف ۹۰۰ گرم طلای سرقتی از مخفیگاه این متهم فراری نیز خاطرنشان کرد: با انتقال سومین عضو باند «لوکی سواران مخوف» به مشهد، تحقیقات در این باره ادامه دارد.

برچسب ها: سارقان مسلح
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه